Spojte se s námi


Bundesliga

Pět nejhodnotnějších fotbalistů podle Transfermarkt, kteří jsou stále bez smlouvy. Jejich jména vás možná překvapí

Předsezonní pauza už dávno skončila a kluby pomalu finišují své přípravné zápasy. Uzavírají soupisky a těší se na novou sezonu. Necelý měsíc před koncem přestupového období zůstává stále ještě spoustu zajímavých jmen bez platné smlouvy.

Publikováno

dne

Předsezonní pauza už dávno skončila a kluby pomalu finišují své přípravné zápasy. Uzavírají soupisky a těší se na novou sezonu. Necelý měsíc před koncem přestupového období zůstává stále ještě spoustu zajímavých jmen bez platné smlouvy.

Pokud se podíváte na seznam volných hráčů, kteří nemají aktuálně platnou smlouvu a jsou k mání zcela zdarma, možná zůstanete v údivu, jaká jména na něm najdete. Níže uvádíme seznam pěti fotbalistů s nejvyšší tržní hodnotou, kteří jsou podle serveru Transfermarkt stále volní.

David de Gea (Brankář, 32 let, 13 milionů euro)

Španělský brankář, který dlouhá léta působil v „divadle snů“. Dvanáct let hájil barvy Manchesteru United, během kterých získal osm trofejí. Po celou dobu byl jasnou volbou číslo jedna a to i přesto, že se na lavičce Rudých ďáblů vystřídalo po odchodu Alexe Fergusona hned osm trenérů. Ať už dočasných, nebo dlouhodobých.

V případě rodáka z Madridu mohou být problémem jeho vysoké platové požadavky. Zůstane v Evropě, nebo si jeho angažování budou moci dovolit pouze kluby ze Saúdské Arábie? Tuto otázku nám zodpoví dění následujících dnů.

Podle serveru Transfermarkt jsou nejvážnější zájemci dva. Jedná se o Bayern Mnichov a Al-Nassr.

Adama Traoré (Záložník, 27 let, 10 milionů euro)

Rychlonohý fotbalista je volným hráčem po skončení angažmá v anglickém Wolverhamptonu, kde s půlroční přestávkou v Barceloně strávil pět let.

Tato senzace dřívějších let má určitě ještě co nabídnout. Dalo by se říct, že je v podstatě v nejlepších fotbalových letech. Velikým zájemcem o jeho služby byl AC Milan, ale z přestupu nakonec sešlo.

S ohledem na dřívější obrovský zájem velkého množství klubů je zarážející, že je stále ještě bez zaměstnání.

Tom Davies (Záložník, 25 let, 9 milionů euro)

Odchovanec Evertonu, který celou svojí kariéru strávil právě v modré části Liverpoolu. Přes mládežnické celky až do základní sestavy, kde patřil k velmi důležité postavě.

Bohužel poslední dva roky ho dost přibrzdila zranění. Především poranění kolene, kvůli kterému chyběl 221 dní. Pokud mu zdraví bude přát, tak má svému budoucímu zaměstnavateli určitě co nabídnout. Stále je v ideálních fotbalových letech.

Jesse Lingard (Záložník, 30 let, 8 milionů euro)

Lingardovo poslední angažmá bylo v čerstvě postupujícím Nottinghamu Forrest, který během minulé letní přípravy naprosto překopal celé mužstvo. Jednou z prvních posil byl i anglický záložník, který přišel z Manchesteru United.

Sezóna se mu ovšem nepovedla a to i kvůli vleklým zraněním, kvůli kterým nezasáhl do jednadvaceti ligových utkání. I přes zdravotní potíže a věk má stále poměrně vysokou tržní hodnotu. Otázkou zůstává, zda má ještě co nabídnout.

Luis Chávez (Záložník, 27 let, 8 milionů euro)

Poměrně zajímavé jméno na seznamu a pro evropského diváka zřejmě velká neznámá. Luis Chávez je mexický defenzivní záložník, který celou svojí kariéru působí na jihoamerickém kontinentu.

S fotbalem začínal v Tijuaně odkud přestoupil do klubu Pachuca. Zde čtyři roky patřil k nepostradatelným postavám sestavy a co se hodnocení týče i k těm nejlepším na hřišti. Byl taktéž součástí mexického výběru na prosincovém Mistrovství světa.

Uvidíme zda se houževnatý záložník přesune do Evropy. V minulých měsících se mluvilo o zájmu německého Bayeru Leverkusen.

Zdroj: Transfermarket, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.