Reklama

Pět klíčových faktorů, na které si Češi musejí dát v zápase s Dánskem pozor

Již v sobotu čeká český výběr zápas semifinále Eura proti Dánsku. Oba týmy mají ambice postoupit mezi nejlepší čtyři, na co si však svěřenci Jaroslava Šilhavého musejí dát pozor, pokud to myslí s postupem vážně?

Změny formací

Síla Dánů je v jejich variabilitě. Trenér Kasper Hjulmand se nebojí často zasahovat do zápasu. Na mistrovství už jsme viděli, jak během zápasu klidně i dvakrát změnil formaci. Z tříčlenné obrany se obvykle do zálohy přesouvá Andreas Christensen a tým se přeskupí do systému 4-4-2 nebo 4-3-3.

Joakim Mæhle

Tento článek není postaven na jednotlivých jménech, Joakima Mæhleho jsem však musel zmínit. Mladý hráč Atalanty celý zápas coby wing-bek brousí lajnu, je mu jedno jestli pravou nebo levou. Na turnaji dal již dva góly. Pozor na jeho rychlé nohy a dobrou práci s míčem.

Standardní situace

Zatím to Dáni na turnaji příliš nepotvrdili, ale jsou hodně nebezpeční ze vzduchu. Nahrává tomu nejen rozestavení na tři stopery, ale i urostlí útočníci (Yussuf Poulsen, Kasper Dolberg) a kvalitní exekutor (Pierre Emile Hojbjerg).

Nadstandardní lavička

V případě že by se zápas nevyvíjel ve prospěch Dánů, má Hjulmand kde lovit. Na lavičce má borce z anglického a nyní již i prvoligového Brentfordu, do ofenzivy může pomoct i jeden z dvojice Dolberg, Poulsen (záleží kdo z nich dostane přesnost v základu). Pozor by si Češi měli dát též na Roberta Skova či Jonase Winda.

Střely z dálky

Základem úspěchu bude znepříjemnit soupeři hru a nedovolit mu střílet z dálky. Na turnaji jsme viděli již několik krásných dánských gólů z dálky, pro připomenutí třeba rána Christensena proti Rusku, umístěná střela Mikkela Damsgaarda do sítě stejného soupeře nebo úvodní gól Dolberga proti Walesu.

Zdroj: Euro 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené