Spojte se s námi


Euro 2024

Pešír: Před Moldavskem mi jeden z hráčů řekl, že odjíždí. Chápu to, každý chce být na place

Velmi kontroverzní rozhovor s končícím manažerem české reprezentace vydala koncem týdne MF Dnes. Ze mnoha zajímavých výroků v negativním slova smyslu zaujal ten o plánu jednoho z hráčů odjet před koncem srazu.

Publikováno

dne

Velmi kontroverzní rozhovor s končícím manažerem české reprezentace vydala koncem týdne MF Dnes. Ze mnoha zajímavých výroků v negativním slova smyslu zaujal ten o plánu jednoho z hráčů odjet před koncem srazu.

Ve stínu kauzy Belmondo to trochu zapadlo, ale negativní atmosféra kolem české reprezentace panovala dlouhodoběji a z vícero důvodů. Vladimír Coufal, Jan Kuchta a Jakub Brabec pouze přilili olej do ohně.

Hodně rozruchu bylo už kolem původní listopadové nominace, ve které původně chyběla dvojice David Zima, Tomáš Čvančara. Oba byli nakonec přeci jen povoláni, první zmíněný dokonce odehrál oba zápasy.

Se Čvančarou to bylo složitější. Trenéři, kteří ho trénovali, tvrdí, že je s ním práce poměrně složitá. Proto hrozilo, že se ho dodatečné povolání do národního týmu dotkne. Nic takového se ale minimálně z televizních záběrů nestalo.

Končící manažer národního týmu Tomáš Pešír však v rozhovoru pro MF Dnes prozradil jednání jednoho z hráčů, které rozhodně na reprezentační úrovni nebývá zvykem. Byť nemluvil konkrétně.

„Nechci být konkrétní, ale řeknu to takhle. Po tréninku, který předcházel poslednímu zápasu s Moldavskem, za mnou přišel jeden nespokojený kluk a říká: Pišto, jen abys věděl, já odjíždím,“ řekl Pešír.

Nelze samozřejmě nikoho bez důkazů podezřívat, sluší se ale říct, že za éry Jaroslava Šilhavého ukončilo předčasně reprezentační kariéru několik opor. Dotyčného nezmíněného se ale Pešír zastal, a to hodně podivným způsobem.

„To se stává, chápu to, každý chce být na place. Tak jsem ho vzal kolem ramen a povídám: Vydýchej se, a když zítra dostaneš let nebo 15 minut, nech tam všechno a jeď na Euro! To už bude jiný trenér, třeba ho přesvědčíš a budeš jeho kůň,“ pokračoval Pešír.

Pokud je tato historka pravdivá, je zarážející jedna věc. Dle tiskové konference po postupu se o konci trenérského týmu dozvěděli hráči až po triumfu nad Moldavskem. Prozradil to tedy manažer reprezentace někomu z kádru předem?

Na druhou stranu na zápasové soupisce pro utkání s Moldavskem nechyběl nikdo z nominovaných. Samozřejmě krom trojice trestných a zraněného Lukáše Sadílka.

Zdroj: MF Dnes

Reklama

Oblíbené