Spojte se s námi


Fotbal

Pepe je nejstarším hráčem vyřazovacích bojů Ligy mistrů! Do kolika zápasů už Portugalec v této soutěži zasáhl?

Pepe jako kapitán vedl Porto do svého 120. zápasu v Lize mistrů. Ačkoliv se jeho týmu nepodařilo postoupit skrz nepovedený penaltový rozstřel, Pepe alespoň částečně oslavovat mohl. Stal se totiž nejstarším hráčem v historii Ligy mistrů. V den zápasu Portugalci bylo 41 let a 15 dnů.

Publikováno

dne

Pepe jako kapitán vedl Porto do svého 120. zápasu v Lize mistrů. Ačkoliv se jeho týmu nepodařilo postoupit skrz nepovedený penaltový rozstřel, Pepe alespoň částečně oslavovat mohl. Stal se totiž nejstarším hráčem v historii Ligy mistrů. V den zápasu Portugalci bylo 41 let a 15 dnů.

Pepeho kariéra

V roce 2007 za 30 milionů eur koupil bouřlivého Portugalce Real Madrid. Dres Bílého baletu mimo jiné oblékal se svými krajany Fabiem Coentraem a Cristianem Ronaldem. V Realu Madrid vytvořil nejobávanější stoperskou dvojici se Sergiem Ramosem, proti této dvojici se bál nastoupit prakticky každý.

Pepe je proslavený především díky mnohdy až brutálním faulům na soupeře a díky jeho agresivním projevům na hřišti. Ve Španělsku strávil 10 let své bohaté kariéry. Na svém kontě má tři prvenství v Lize mistrů, tři mistrovské tituly, tři španělské Superpoháry a mnoho dalších týmových ocenění.

Po konci v Realu Madrid se Pepe vydal na turecké dobrodružství v dresu Besiktase. V Turecku však Portugalec nevydržel dlouho a po pouhém roce a půl s klubem rozvázal smlouvu a stal se hráčem portugalského Porta. Od té doby s Portem oslavil zisk tří titulů, přičemž jeden další s klubem oslavil ještě před odchodem do Realu Madrid.

Po celou kariéru byly Pepemu vyčítány agresivní reakce, kterých se však s věkem zbavoval. V posledních letech už se stoper uklidnil a není tím záludným hráčem jako z dob jeho největší slávy. Každopádně za svou klubovou kariéru viděl neuvěřitelných 190 žlutých karet a 9 karet červené barvy.

Nesmíme zapomínat ani na reprezentační kariéru, kterou Pepe korunoval portugalským vítězstvím na Euru 2016 ve Francii. Na reprezentační úrovni debutoval v roce 2007, od té doby příliš reprezentačních srazů nevynechal.

Za 134 zápasů obdržel 27 žlutých karet a 2 červené. Památná je především červená karta za hlavičku do tváře Thomase Müllera. Podle jeho slov reprezentační kariéru ukončí ve stejný den jako Cristiano Ronaldo.

Pepe mezi brankáři

Pepe se proti Arsenalu stal nejstarším hráčem v historii Ligy mistrů, co se hráčů v poli týká. Před ním jsou totiž už jen brankáři, u kterých je dlouhověkost častější a svým způsobem normálnější. Mark Schwarzer chytal duel v roce 2014 proti Atlétiku Madrid ve 41 letech a 206 dnech.

Stupně vítězí obsazuje Olexandr Shovkovskiy, který v souboji s Neapolí v barvách Dynama Kyjev nastoupil ve 41 letech a 266 dnech.

Na pomyslném druhém místě je nestárnoucí Gianluigi Buffon. V zápase proti Barceloně z prosince 2020 mu bylo 42 let a 315 dnů. Tím úplně nejstarším je však Marco Ballotta, který odchytal zápas v roce 2007 proti Realu Madrid za Lazio ve věku 43 let a 252 dnů.

Zdroj: Liga mistrů

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.