Přestupy jsou v plném proudu a zejména v Anglii zdá se být velmi živo. Lodivod Manchesteru City si vyhlédl další vysněnou posilu a nemusí pro ni chodit zrovna daleko. Uloví do svého týmu hvězdného záložníka z Tottenhamu?

Vysněným hráčem není nikdo jiný než Harry Winks. Budoucnost tohoto 24-letého záložníka je pod trenérem José Mourinhem nejistá. Navíc do klubu přišel Pierre-Emile Hojbjerg ze Southamptonu, což pro Winkse bude v případě setrvání u kohoutů, veliká konkurence.

Právě Mourinho je známý tím, že se nebojí udělat rázný řez sestavou, jen aby dosáhl co nejlepších výsledků pro klub. Tento způsob by mohl znamenat odchod právě pro Harryho Winkse.

Odchovanec akademie Tottenhamu je sice považován za cenného hráče s velkým potenciálem, ale sám José Mourinho potvrdil, že pokud přijde nabídka přesahující 40 milionů liber, budou ochotni hráče prodat.

Winks je považován za záložníka ve španělském stylu, což upoutalo pozornost právě Pepa Guardioly. Ten potvrdil, že hráče sleduje a vidí v něm rozený talent, který by mohl pomoct právě jeho Manchesteru City.

Použitý zdroj: thesun.com

Dvě červené, rvačky a postup Atletica. Zápas v Portu bavil nejen góly

Atlético vyhrálo na hřišti Porta 3:0 a postoupilo do osmifinále Ligy mistrů. Utkání bylo vyrovnané a vyhrocené, rozhodnuto bylo až v 90. minutě. Porto bude hrát na jaře pouze Evropskou ligu.

První dvacetiminutovka byla z obou stran velmi opatrná, až ve 22. minutě na míč před prázdnou bránou těsně nedosáhl Antoine Griezmann, Marcos Llorente z následné drážky trefil pouze gólmana.

Následně to na druhé straně zkusil Marko Grujić, Jan Oblak ale neměl s jeho pomalou střelou mnoho práce. Ve 31. pálil podstatně nebezpečněji Luis Diaz, slovinský gólman si ale i tentokrát poradil.

V závěru první půle si ještě málem vlastní gól vstřelil Thomas Lemar a Oblak podruhé vychytal Gjuriče.

Po výměně stran nastoupilo Porto velmi ofenzivně, hned dvě velké šance v první šestiminutovce zahodil Mehdi Taremi. A mrzelo ho to. V 57. minutě se po rohovém kopu dostal balón ke Griezmannovi, jenž ho jen sklepl do prázdné branky.

Tři minuty nato už to mohlo být o dva góly, Matheus Cunha však svůj únik zakončil pouze krátkým lobem. Pepe stihl míč vykopnout z brankové čáry. V 67. minutě se strhla u autové čáry mela a Yannick Carrasco viděl za nesportovní chování červenou kartu.

Pouze tři minuty nato udělal něco podobného Wendell a za loket do obličeje šel taktéž předčasně do sprch. Atleti poté nevyužili dvě slušné šance, druhý gól však přeci jen vstřelili. Griezmann chytře našel Angela Correu, jenž nájezd suverénně proměnil.

Následně se za hosty prosadil ještě Rodrigo de Paul, na druhé straně z penalty na konečných 3:1 upravil Sergio Olivera.

Zdroj: Nova Sport 3

Výsledky Ligy mistrů: Real Madrid jde z prvního místa, dál jde i Atlético Madrid

Zatímco některé zápasy úterního programu Ligy mistrů už se dohrávaly jen z povinnosti, někdo hrál o první místo a někdo o holé přežití. Jak zápasy dopadly?

PSG – Bruggy 4:1

PSG si v posledním zápase skupiny poradilo s Bruggami, dvakrát se trefil Mbappé, poté dvě trefy přidal Messi. Pařížané tak postupují do osmifinále z druhého místa.

Lipsko – Manchester City 2:1

Lipsko šlo do vedení 2:0 po gólech Szoboszlaie a Andreho Silvy, za hosty snižoval Mahrez. V 83. minutě ještě naprosto zbytečně sestřelil Silvu Walker, dostal červenou a nezahraje si tak osmifinále. Manchester City i přes prohru postupuje z prvního místa, Lipsko si zahraje Evropskou ligu.

1. Manchester City 12
2. PSG 11
3. Lipsko 7
4. Bruggy 4

AC Milán – Liverpool 1:2

AC Milán potřebovalo k postupu remízu, naděje ještě zvedl ve 29. minutě Tomori, který poslal domácí do vedení. Jenže Liverpool skóre otočil díky gólům Salaha a Origiho a prošel tak skupinou s plným počtem bodů.

FC Porto – Atlético Madrid 1:3

Nečekaně brzy hrálo Atlético Madrid zápas o život. V případě nevýhry by se s Ligou mistrů loučil, to ale svěřenci Diega Simeoneho nedovolili. Nejprve se trefil Griezmann, v 67. minutě trochu zkomplikoval situaci červenou kartou Carrasco.

Jenže v 70. minutě se srovnaly síly, když se nechal vyloučit domácí Wendell. Atlético v nastavení přidalo dvě branky, když se v 90. minutě trefil Correa a v 92. minutě De Paul. V 95. minutě ještě snížil z penalty Oliveira.

1. Liverpool 18
2. Atlético Madrid 7
3. Porto 5
4. AC Milán 4

Ajax – Sporting 4:2

V zápase dvou postupujích týmů si lépe vedl Ajax. Trefil se i Haller, pro něhož to byl desátý gól v Lize mistrů a je tak nejlepším střelcem soutěže.

Borussia Dortmund – Besiktas 5:0

Borussia si ve svém posledním zápase Ligy mistrů této sezóny zastřílela a nadělila Besiktasi 5 gólů. Trefili se Malen, dvakrát Reus a dvakrát Haaland. Nic to však nemění na tom, že si Dortmund zahraje na jaře jen Evropskou ligu.

1. Ajax 18
2. Sporting Lisabon 9
3. Dortmund 9
4. Besiktas

Real Madrid – Inter Milán 2:0

Duel o první místo ve skupině zvládl lépe Real Madrid. Už v 17. minutě poslal Los Blancos do vedení krásným gólem Kroos, v 79. minutě přidal další krásný gól Asensio. Inter navíc v 64. minutě oslabil Barella, který zbytečně napálil pěstí Militaovi do lýtka a viděl červenou kartu.

Šachtar – Šeriff Tiraspol 1:1

Zápas pouze o čest, jelikož Šeriff už měl jistý postup do Evropské ligy. Šachtar poslal do vedení ve 42. minutě Fernando, bod do koeficientu a peníze do kasy navíc získal pro moldavský celek v 93. minutě Nikolov.

1. Real Madrid 15
2. Inter Milán 10
3. Šeriff Tiraspol 7
4. Šachtar 2

Zdroj: Livesport

Zbláznil se? Barellovi ruply nervy, dal Militaovi pěstí do lýtka a byl vyloučen

Nicolo Barella je fantastický hráč, po kterém pokukují ještě větší kluby, než je jeho Inter Milán. Jenže bude muset hodně krotit svůj italský temperament, který ho může i stát větší přestup. Proti Realu Madrid mu ruply nervy a byl vyloučen.

Inter jel na Santiago Bernabéu s tím, že musí vyhrát, aby postoupil do osmifinále Ligy mistrů z prvního místa. Začal tak velice svižně, jenže to v gól nevyústilo.

A v 17. minutě ještě více srazil šance Interu Toni Kroos, který krásnou střelou levačkou poslal Real Madrid do vedení.

Ve druhém poločase navíc svůj tým dost zbytečně oslabil Nicolo Barella, jinak stěžejní hráč zálohy a vlastně celé sestavy Interu. Výborně se předvedl třeba na Euru, kde pomohl dovést Itálii ke zlatým medailím, zájem o něj má mít hodně celků, třeba právě i Real Madrid.

Jenže pokud by na to přestup mělo dojít, kamarády si v Madridu rozhodně neudělal. V 64. minutě mu ruply nervy a musel předčasně pod sprchy.

V souboji totiž dobíhal míč s Militaem, brazilský stoper jej ale jasně přetlačil a čistým zákrokem odstrčil. Jenže souboj se odehrál těsně u lajny a Barella tak nalétl do reklamního banneru.

To se italskému záložníkovi hodně nelíbilo a když se zvedal ze země, tak Militaa naprosto nepochopitelně a zbytečně udeřil pěstí do lýtka.

To si Militao samozřejmě nenechal líbit a Barellovi okamžitě vyčinil. Na hřišti se strhla velká mela a hlavní rozhodčí Felix Brych následně po kratičké konzultaci s VARem udělil Barellovi zaslouženou červenou, Militao dostal za svou reakci žlutou kartu.

Zdroj: Twitter, Livesport