Spojte se s námi


Fotbal

Pelé podle své dcery přál Argentině titul mistra světa? Brazilská legenda si to údajně přála kvůli Messimu

Dcera brazilské legendy prozradila zajímavý příběh. Pelé údajně chtěl, aby po vypadnutí Brazílie vyhrál mistrovství světa v Kataru Lionel Messi se svou Argentinou.

Publikováno

dne

Dcera brazilské legendy prozradila zajímavý příběh. Pelé údajně chtěl, aby po vypadnutí Brazílie vyhrál mistrovství světa v Kataru Lionel Messi se svou Argentinou.

Brazílie na MS v Kataru na zlato nedosáhla

Historická rivalita mezi reprezentačními výběry Brazílie a Argentiny je známá nejen v Jižní Americe. Největší legenda brazilského fotbalu ale odsunula veškerou rivalitu stranou během posledních dní svého života.

Brazílie je vůbec nejúspěšnějším reprezentačním týmem v celé historii světového fotbalového šampionátu. Na loňské mistrovství světa přijeli do Kataru hráči Seleção vyhrát již šestý titul mistrů světa.

Nicméně Brazílie se musela sklonit již ve čtvrtfinálových bojích, když nestačila na výběr Chorvatska. Celý turnaj nakonec vyhráli rivalové z Argentiny, když památné finále s reprezentací Francie rozhodli až v penaltovém rozstřelu.

Dá se očekávat, že se našlo jen málo Brazilců, kteří by po vypadnutí jejich týmu přáli vítězství v turnaji právě Argentině. Jeden z nich trávil závěrečný turnaj v Kataru v nemocnici a nebyl jím nikdo jiný, než legendární brazilský kouzelník Pelé.

Pelé přál po jejím vypadnutí Argentině Lionela Messiho

Ten podle své dcery přál po vypadnutí Brazílie ve zmíněném čtvrtfinále vítězství právě Argentincům. „Když Brazílie prohrála s Chorvatskem ve čtvrtfinále, můj otec už byl na tom zle,“ napsala Kely Nascimento ve svém příspěvku na Instagramu.

„Všichni chtěli, aby Brazílie vyhrála mistrovství světa pro mého tátu a nikdo víc než samotní hráči! Ale můj otec věděl lépe než většina ostatních, jaký je fotbal. Vždy říkal, že to, co na té krásné hře miloval, byla možnost, že vždy může vyhrát kterýkoliv tým,“ nastínila pohled svého otce na fotbal jako takový.

Po ztrátě Brazílie se dle dcery brazilské legendy každý, kdo vstoupil do nemocničního pokoje bývalého vládce světového fotbalu, ptal, komu že Pelé přeje vítězství v závěrečné fázi turnaje. Odpověď asi mnohé překvapila.

„Ať vyhraje Argentina,“ odhalila Nascimento přání svého otce. „Tento pohár musí zůstat v Jižní Americe! Messi si to zaslouží,“ smetl údajně ze stolu veškerou rivalitu.

Když pak vyhrála Argentina titul a její kapitán Lionel Messi zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze mistra světa, Kely Nascimento prozradila, že její otec zářil štěstím. Jen pár dnů po konci turnaje pak Pelé odešel do fotbalového nebe.

Zdroj: Goal, Instagram – Kely Nascimento

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.