Pelé, Maradona či Messi? Nejlepší fotbalista v historii je dle Ibrahimoviče někdo jiný

Když se začne mluvit o nejlepším fotbalistovi historie, má většina fotbalových fanoušků na mysli Pelého, Maradonu, Messiho či Ronalda. Zlatan Ibrahimovič má ale naprosto jiný výběr.

Zdroj: AC Milán

Jakmile se kdekoliv začne mluvit o nejlepším fotbalistovi v historii, všem hned začnou v hlavě nabíhat jména jako Pelé, Diego Maradona, Lionel Messi či Cristiano Ronaldo.

Nicméně Zlatan Ibrahimovič má jinou volbu. Zvolil sice Ronalda, ale toho brazilského, který zejména v začátcích své kariéry neuvěřitelně zářil.

„Není nutné Ronalda nijak popisovat. Byl to fenomén. Vždy říkám, že jsou hráči, kteří hrají fotbal, a hráči, kteří jsou fotbalem. Ronaldo pro mě byl fotbalem,“ nechal se slyšet Ibrahimovič.

„Když se díváte, jak hrál… Každý chtěl hrát jako on, být jako on. Způsob, jak se pohyboval, jak prováděl své útoky, jak procházel přes obránce. Bez pochyby je pro mě největším hráčem v historii,“ dodala hvězda AC Milán.

Jedná se o velmi zajímavou volbu. Samotný Ibrahimovič totiž získal více trofejí a vstřelil víc branek než brazilský fenomén. Ovšem faktem jest, že ve své nejlepší formě byl Ronaldo zkrátka nejlepším hráčem světa.

Zdroj: Discovery Plus

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Na té volbě není nic překvapivého. Čím dál více lidí dochází k tomuto názoru. Ronaldo9, když byl na vrcholu, tak hrál lépe než kdy kdokoli jiný předtím i potom. Messi je zřejmě nejlepším hráčem historie, pokud to vezmeme celkově, ale Ronaldo9 v nejlepší formě byl lepší než Messi nebo kdokoli jiný v nejlepší formě. Problém je, že mu zdraví vydrželo jen pár let a proto nemůže být nejlepším hráčem historie. Pokud ale jde o to, kdo hrál nejlepší fotbal jaký kdy byl k vidění, tak je to Ronaldo9 v letech 98-99.

    • To nebylo zdraví, ale životospráva. Kdyby měl Ronaldo (9) takovou vůli a píli jako CR7, nikdo by na něj nikdy nedosáhl.

  2. JE TO OTÁZKA ÚHLU POHLEDU A KRITÉRII NA TO, KDO JE NEJLEPSŠÍ FOTBALISTA. POKUD BEREME SOUČASNOST, JE TO PATRNĚ PRAVDA, OVŠEM SE ZAPOMÍNÁ NA FOTBALISTY KTEŘÍ BYLI SKUTEČNÍ KOUZELNÍCI S BALONEM. CO TAKOVÝ BRAZILČAN “PTÁČEK” NEBOLI GARINCHA Z ÉRY EDSONA ARANTÉSE DOS NASCIMENTO. NEZNÁM FOTBALISTU ANI V DOBĚ, KDY HRÁL PELÉ, EUSÉBIO A DALŠÍ, KTEŘÍ BY TAK NÁDHERNĚ ČAROVALI A KOUZLILI A FOTBALOVÝ BALÓN BYL JEHO OTROKEM..

  3. Pro mě bude nejlepší Ronaldinho. Ten člověk sice neměl nejlepší karieru, ale dělal fotbal zábavný a radost se dívat a to je podle mě důležitý.

  4. na základě dvou sezon u R9, bych nepoužíval slova o největším hráči Historie..to je uplně mimo realitu, ale tuto nemoc, být mimo realitu má dneska hodně lidí, asi i Zlatan. Co se týče zábavnosti a radosti souhlasím s JAKE: určitě Ronaldinho, Zlatan, a za mě taky CR7 a Messi. Dlouhodobě dominují samozřejmě CR7 a Messi. Maradonu a Peleho jsem nezažil, tak si nedovoluji posuzovat.

  5. Kdybych měl možnost sestavit mezigenaračně sestavu z hráčů kteří na mne udělali největší dojem,tak by tam Ronaldo9 rozhodně nechyběl. V bráně bych měl Bufona a Keylora Navase.Obrana-Baresi,Maldini,Bekenbauer,Roberto Carlos,v záloze podle mne Ronaldino,Xavi,Iniesta,Zidane.No a v útoku dva skvělí brazilci Pelé a právě Ronaldo9.

  6. Pro mě je nejlepším hráčem Bican. Bohužel v jeho době nebyla televize, sociální sítě a hlavně byla válka. Zkrátka neměl štěstí. Kdyby ano, určitě by Československo bylo alespoň jednou mistrem světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.

Velký fotbalový zvrat! Nejlepší kluby Evropy se dohodly na vzniku Superligy

Fotbal již nebude takový, jaký ho známe. Kvůli lepším finančním možnostem se nejlepší evropské kluby dohodly na vzniku Superligy, která jim nabídne zajímavou konfrontaci a mnohem vyšší výdělky.

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?