Pelé: Chtěl bych hrát s Messim, je nejkomplexnějším fotbalistou současnosti

Legendární Brazilec Pelé se opět krátce vyjádřil k současnému fotbalovému dění. V krátkosti se rozpovídal o tom, koho by chtěl v týmu za spoluhráče, kdo je nejkomplexnějším fotbalistou současnosti a řeč přišla také na Neymara a jeho kvality. Co vše médiím trojnásobný mistr světa pověděl?

Embed from Getty Images

Brazilská fotbalová legenda byla dotázána, jakého z fotbalistů, kteří se v roce 2019 objevili na trávníku, by si vybrala za spoluhráče. A odpověď? „Lionel Messi,“ nechal se slyšet Pelé a pokračoval: „Je zkušený, má skvělé dovednosti. Skvěle přihrává, asistuje u gólů, sám góly dává a má fantastický driblink.“

„Messi je dnes nejvíce komplexním fotbalistou ze všech. Kdybychom spolu byli v jednom týmu, bylo by to úžasné. Soupeři by si museli dávat pozor na dva hráče, ne pouze na jednoho,“ má jasno jeden z nejlepších hráčů historie.

Pelé pak sice připustil, že argentinská hvězda není jediným skvělým fotbalistou v dnešní době. Nicméně také dodal, že v současnosti fotbal postrádá větší množství hráčů, kteří by byli skutečně na světové úrovni. „Dříve jste našli fantastické fotbalisty v každém státě s dobrou fotbalovou kulturou. Minimálně dva nebo tři,“ podotkl.

„Eusébio, Antonio Simoes, Johan Cruyff, Franz Beckenbauer, Diego Maradona, Garrincha, Didi… Kolik jsem jich řekl? Bylo jich tolik. Dnes máme po celém světě dva nebo tři celkově, to dříve bylo téměř v každé zemi,“ posteskl si Pelé. „Máme tu Messiho, Cristiana Ronalda a řekl bych i Neymara, který se však v Brazílii doposud nestal natolik velkou postavou, jak se od něho očekává,“ dodal.

Pelé však věří, že Neymar ještě může dokázat velké věci. „Věřím, že v roce 2022 může Brazílii zajistit celosvětovou slávu. Doufám, že na příštím mistrovství světa bude v dobré kondici a dobré formě,“ zastal se svého krajana a pokračoval: „Lidé ho sice kritizují, i já jej kritizoval několikrát. Ale vždy pro něj chceme to nejlepší. Technicky je fantastickým hráčem. Často o tom mluvím s jeho otcem,“ zakončil legendární Brazilec své vyjádření pro média.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..