Reklama

Pedri si až příliš zahrával s ohněm. Po obrovské porci zápasů přišlo nevyhnutelné zranění

Bylo jasné, že to dříve nebo později musí přijít. Ačkoli Pedrimu nikdo zranění nepřál, bylo to nevyhnutelné. Mladík z Barcelony odehrál přes 70 zápasů a bez pauzy se okamžitě zapojil do přípravy. Teď na to doplatil.

Na jednu stranu se chválila Pedriho neuvěřitelná oddanost a láska k fotbalu. 52 soutěžních utkání v Barceloně, následně odjel se španělskou reprezentací na EURO. Tam odehrál 90, 90, 90, 120, 120 a 120 minut. Neuvěřitelná čísla.

Takřka všichni hráči po náročné sezóně zakončené Eurem odjeli na dovolenou, ale Pedri ne. Rodák z Kanárských ostrovů se připojil k týmu na olympijské hry, kde se dočkal další šílené minutáže. 90, 90, 73, 101, 83 a 120 minut. Po tomto naprosto šíleném létě byste čekali, že si mladík alespoň chvíli odpočine.

Ale kdeže. Pedri odletěl z Japonska rovnou do tréninkové centra Blaugranas, kde se připojil ke svému týmu. Ačkoli experti naléhali na zdravotnický tým Barcelony, aby si mladík alespoň na chvíli odpočinul, nebylo to nic platné, Pedri začal novou sezónu takřka bez dnu pauzy.

Proti Realu Sociedad v prvním kole odehrál celých 90 minut a přispěl k výhře 4:2. Ve druhém kole proti Athleticu Bilbao odehrál 61 minut při remíze 1:1.

Poté neodjel na reprezentační sraz, ale dostal konečně pár dní volna. Svou dovolenou si však zkrátil o 2 dny, aby se připojil do tréninkového procesu Barcelony.

Proti Bayernu odehrál celých 90 minut, prohře 0:3 ale nezabránil. A navíc si přivodil zranění čtyřhlavého svalu na levém stehně. Zatím není známá délka jeho absence, to určí až rekonvalescence.

Co tak viselo na vlásku, ačkoli to Pedrimu nikdo nepřál, se skutečně stalo. Lidské tělo není stroj a bez odpočinku nemůže fungovat. Příští rok už si asi Pedri vyhradí na dovolenou delší čas.

Zdroj: Barcelona CF

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené