Reklama

Potápějící se Opava vyhodila Zavadila. Je to špatně, tvrdí Kováč. Právě jeho však fanoušci nazývají “netrenérem”

Příchod Pavla Zavadila do managementu SFC Opava byl před časem vnímán velmi pozitivně. O pár měsíců později s ním klub ukončil spolupráci. Co za Zavadilovým odchodem vězí?

Zdroj: SFC Opava

Ani ne půl roku, konkrétně čtyři měsíce, strávil Pavel Zavadil ve své první funkcionářské roli. V klubu, ve kterém zakončil svou profesionální hráčskou kariéru, působil na pozici sportovního ředitele.

Nejvyšší klubové vedení SFC Opava však Zavadila 5. května z pozice sesadilo, spolu s ním byl odvolán i výkonný ředitel Jaroslav Rovňan. Ten však dostal obratem staronovou pozici správce klubového majetku.

Jak se lze dočíst na oficiálním webu SFC Opava, Zavadil i Rovňan byli odvoláni kvůli neuspokojivým výsledkům A-týmu. Shodli se na tom majoritní vlastník Slezského FC Opava a představenstvo klubu.

Což o to, situace Opavy špatná je, to bezpochyby. Klub je přikován na posledním místě tabulky Fortuna ligy, po třiceti odehraných zápasech má žalostných 16 bodů. Na předposlední Příbram ztrácí čtyři body.

Je otázkou, zda odvolání sportovního ředitele pár kol před koncem ročníku dodá mužstvu patřičný impuls. Zvláště v kontextu toho, že realizační tým v čele s Radoslavem Kováčem pokračuje.

“Za mě je to pro klub špatně. I to, jak se to stalo, je pro mě nešťastné,” nemůže se s odchodem kamaráda smířit hlavní kouč A-týmu Kováč.

“Byl tu od rána do večera. Dělal to s velkým zápalem. Celkově stmeloval i mládež. Klub by si měl takových lidí vážit,” dodává bývalý reprezentační stoper se zkušenostmi z České republiky, Anglie či Ruska.

“Hodně kluků je z toho v šoku. Budou se s tím muset poprat,” zakončil pochmurně rozpravu o odchodu Zavadila.

Naprostá většina opavských fanoušků diskutujících na klubovém facebooku krok vedení neschvaluje a staví se k němu hodně negativně.

“Totální ubohost, je mi až smutno, kam to město dotáhlo,” nemůže se se současnou situací smířit P. Badaj.

T. Zakopčan je ještě radikálnější: “Teď už běžte do ***ele. A i s tím netrenérem. Nechali jste zase SFC Opavu zničit, zašlapat.”

Slovo “netrenér” se ve spojitosti s Radoslavem Kováčem objevuje vícekrát, nakloněnou fanouškovskou základnou tedy hlavní kouč zrovna nedisponuje.

Jestli mě odvolají, nebo ne, je to poslední, co teď řeším. Dělám svoji práci na maximum. Ale vím, že výsledky nejsou. Nejvíc mě trápí, že nevyhráváme,” vyjádřil se pro deník Sport Kováč.

Co bude se Zavadilem dále?

“Vedení klubu by rádo využilo jeho dlouholetých zkušeností v jiné pozici,” uvedla Opava v oficiálním vyjádření na svém webu.

Bude mít však Zavadil zájem?

Zdroj: SFC Opava, deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kováč je slizský vlezdoprdel donašeč a doufám že ty blbce ve Spartě nenapadne tohodle z…. vzít zpět !!! Ať táhne do Olomouce tam se chytne s Jilkem za ruku a patlají si to tam !

    • Vidím to úúúúplně stejně! Bývalí dobří fotbalisté n e s m í řídit fotbal! Dělat kvalitně fotbal vyžaduje i určitou míru “sebeobětování” a kázně a toho nejsou ty skleníkové panenky schopny.

  2. O Zavadila by měla podle mého názoru projevit zájem Sparta, kde kdysi hrával před svým odchodem do ciziny. Postavou i stylem tehdy připomínal Rosického, kterého by měl vystřídat pro jeho chyby a nekompetentnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Mistrovství světa 2022 jen pro očkované! Katar zveřejnil přísná pravidla

Kvůli pandemii koronaviru se loni neodehrálo mistrovství Evropy, které se přesunulo na letošní léto. Už za rok a půl však uvidíme další velký šampionát, v Kataru se odehraje mistrovství světa. Na to se ale zřejmě nedostane každý.

Skupina smrti: Portugalsku může k postupu stačit i prohra s Francií. Co je k tomu zapotřebí?

Úřadující mistři Evropy stojí před posledním utkáním ve skupině nad propastí. V duelu s Francií hrají o všechno, porážka by je mohla vyřadit z turnaje. A nebo také ne, k tomu by se však muselo sejít pár okolností.

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?
Reklama