Reklama

Pavel Vrba zkritizoval brankáře Nitu! Je i tohle velký rozdíl mezi Spartou a Slavií?

Trenér Pavel Vrba zkritizoval brankáře Florina Nitu, který chyboval v rozehrávce při gólu, který vrátil Pardubice zpátky do zápasu. Je tohle chytrý manažerský tah? Trenérský tým Slavie dlouhodobě svoje hráče chrání a Jindřich Trpišovský chyby většinou bere na sebe. Je i tohle velký rozdíl v současné Spartě a Slavii?

Zdroj: AC Sparta Praha

Pražská Sparta ztratila důležité dva body v ligovém utkání s Pardubicemi, když remizovala 2:2. Přenechala, tak druhé místo Jablonci, který se dere za Ligou mistrů. Dle trenéra Pavla Vrby jde velká část této ztráty právě za rumunským brankářem.

Ve 49. minutě byl Nita ve vysokém postavení a přihrával na střed hřiště Wiesnerovi, ten se nechal předskočit zkušeným mazákem Jeřábkem a ten celou situaci vyřešil bravurně. Sparťanského brankáře přeloboval a skóre bylo 1:2. Definitivní tečku za utkáním udělal z penalty Brazilec Cadu.

V pozápasovém rozhovoru trenér Sparty v podstatě svalil vinnu na hráče, který ve Spartě tuto sezónu podává možná vůbec nejstabilnější výkony. Možná i díky němu je Sparta vůbec na třetím místě ligové tabulky a pere se o druhé místo. Jenže zastání u zkušeného trenéra nenašel.

“Ten zápas ovlivní obrovská, hrubá chyba brankáře, kdy dostaneme gól úplně zadarmo. Uděláme takovou chybu, že si to nedovedu, ani vysvětlit,” řekl Pavel Vrba.

Tohle je věc, která je samozřejmě z velké části pravdivá. Florin Nita chyboval a nastartoval tak Pardubice za senzačním výsledkem. Ale pokud si tahle slova srovnáme s chováním realizačního týmu Slavie, tak vidíme velikou rozdílnost mezi oběma pražskými “S”.

Trenéři Slavie se svých hráčů většinou zastávají i po tom, co udělají velké chyby. Často berou zodpovědnost na sebe a co se týká gólmana Koláře, tak ten je chráněn úplně maximálně.

Nevzpomínám si, že by na něj z úst trenérského týmu někdy zazněla sebemenší kritika.

Zdroj: O2 TV Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • vždyť to není pravda, co si pamatuji, tak v Plzni je dost často bránil…. a pak jim dal v kabině čouda

  • Brankáři podle pravidel nemohou vzít balon do rukou tak se je snaží rozehrávat. Přitom se udělá chyba a branka je otevřená. Viděl jsem už dost brankářů kteří na to doplatili. U nás snad nejvíce Kolář ze Slavie. Nejhorší je že ve Slavii dost často přihrávají Kolářovi balon i z půlky hřiště. Přitom brankář Kolář nemá dobrou kopací techniku a dost míčů skončí v autě nebo u soupeře.

 1. Každý ma svůj názor. Kdyby novinář stál za trenérem Vrbou, může třeba napsat, ze je trenér velký psycholog. Brankář vzhledem k předešlým výkonům nezdrave “narostl” a on ho chce touto kritikou vrátit na zem.

  • Ano, záleží na úhlu pohledu, ale je pravda, že i když Kolář dělal před zraněním boty, až se mi o centimetr protáhly kouty, tak se do něj nikdo tak tvrdě nepustil. Krásná ukázka to byla na Slovácku, kde šly prakticky oba góly za ním a nikdo nic. Za to trenér i hráči Slovácka to celé tenkrát také hodili na Nemravu, že nechytil tu standardku od Stanciu. Navíc Nita má velký podíl na tom kde jsou, tak mi to spíš přijde nefér vůči němu.

 2. Upřímně i po nepochopitelném zkratu chytil Nica 4 tutovky ani nevěděl,jak.Vymlouvat se na Nicu opravdu nelze tudy zajíc neběží.

 3. Právě omlouvání a servilita vůči hráčům Sparty (poflakujícím se primadonám) probíhala ve Spartě v minulé 5 letce…. takže nejen kritika , ale vyřazení ze základu je ve Spartě nutné vůči hráčům, kteří nehrají na 100% a celým srdcem za Spartu…

  • 😁😁 A kdo by za ni pak hrál ? Max. Nita Hancko Plavšič Hložek Weisner Karlsson ? Hlavně to vyřezení z kádru by se muselo týkat těch Rosického super posil Čelustky Krejčiho st. a spol. 😉

 4. Pan trenér nějak zapoměl že v zápase s Pardubicemi Nita chytil 3 dalši goly tak že svou chybu napravil a navíc kdyby byla Sparta Spartou tak dá Pardubicim 3 fíky do 60.minuty a v klidu si to pohlídá! Navíc pan trener zapoměl na zápasy v kterých Nita na jaře Spartě doslova vychytal x bodu !!

  • Zalez ty komediante. Na ty tvý žvejky není nikdo zvědavej. Jdi spamovat na žena.cz, tam bude víc témat, kterým rozumíš. Nebo případně na nějaký buzíkweb, to bude to pravé.

  • Sorry jsem taky brankář a kupodivu jsem tam od toho abych chytal a a můžu vychytat x tutovek a pak to podělam a mancaft přijde o body a jde to za mnou tak na co velebit gólmana že něco chytí když chybou připraví tým o body

  • Ano s tím plně souhlasím, chybu udělá každý, ale takové mužstvo jakým chce Sparta být se nepoloží když dostane gól a ne je to posledních x zápasů hrají na jeden poločas a to prostě nestačí. Líbilo se mi co řekl Máňa Mistr a jsem zvědav co se bude dít po skončení sezony ať už to dopadne jakkoliv. Tak na lepší zítřky ACS

 5. Naprosto OK. Má ho snad pochválit? To prostě pokadil.
  Na druhou stranu ho měli pochválit za ty saves.

 6. Nita?mladý Krejčí a rozhodčí jsou garantem současného umístění Sparty-objektivně je výkonnost mezi7 až 10 místem!

 7. Jedno je jisté kdyby Nita neudělal takovou hrubku tak by určitě nemusel během zápasu tak zvaně napravovat svou chybu. Posadil Pardubice na skvělí výkon. Vrba naprosto správně to vytk Nitovi. Právě vtom je otevřenost trenéra a nedělat lesklou rybu. Podívejte na trenéra Radu ten seřve hráče i na stadiónu. A jak jim to šlape. Hlavně otevřeně a ne alibisticky.

  • Ano, Nita udělal chybu, ale proč mu obránci stále vracejí míče místo aby hráli dopředu. Všechna mužstva už to mají okoukané a velmi dobře presují. Vitík je dobrej obránce, ale když ho vidím přihrávat nazpátek Nitovi, tak cítím průšvih.

  • Souhlasím že udělal chybu a že ho za to trenér nemůže pochválit, ale přece hraje tým a když někdo udělá chybu tak by mu měli ostatní pomoci a kdo mu pomohl Vrba? Tým který chce hrát o čelo tabulky se z gólu od nováčka nemůže posrat💩💩💩

 8. Je to nesmysl,hodit to všechno na Nitu.Udělal chybu,což je neoddiskutabilní fakt.Jenže někomu přihrával a ten někdo na míč čekal,místo toho,aby mu šel naproti.Je to běžný nešvar hráčů Sparty.Jen z tohoto důvodu ho protihráč předskočil.Ten s tímto přístupem počítal předem,na rozdíl od hráče Sparty.Takže to byla chyba dvou hráčů a házet ji jen na jednoho je od Vrby alibismus.Ten používal i v Plzni.Ale je možné,že se to někomu líbí,když se určí jen jeden viník,přestože jsou na chybu dva.Nakonec by ani ten gól neměl mít na hráče Sparty takový vliv,že přestanou hrát.Nebo jim došly fyzické síly,když v jednom poločose na hřišti vůbec nejsou a hrají jen jeden poločas v každém utkání?Stačí se vrátit k derby,kde předvedli to samé!

  • Petře máš naprostou pravdu. A už žákům se říká “nečum na balon a jdi mu naproti……. Hledat tady chybu v golmanovi je úplně mimo.

 9. chyba se vloudi u každeho,hraje 11hraču utočnik zazdi spoustu šanci ale u brankaře je to maler.ted se ukaže jak natom sparta je.ja ji věřim

 10. V pořádku. Věci se mají vždy pojmenovat správným jménem. Dnes je doba Slávie a vše se posuzuje co trenér Trpišovský. OK dnes jim to klape ale co tu budete psát za rok dva nebo tři? Kde je dne Barcelona nebo Liverpol? Vrba je svůj a dobře že tak. Fandím mu a doufám, že se pohnou ledy a tím myslím na Letné, ale ty ty okolo politika p.Tvrdíka a celé Slávie.

 11. Pan Trpišovský si nedovolí na Koláře ani špatně se podívat, natož ho kritizovat. Když pan Tvrdík v Tiky- Taka řekne, že je Kolář pro mužstvo důležitější než Sima , tak už vidim, jak Trpišovský přizná, že je Kolář dřevák…přece jenom ve Slávii se dřevák brankář schová líp, než třeba v Teplicích, když na něj nejde za zápas ani rána, tak je lepší si šéfa nerozzlobit i když určitě trne pokaždý, když se míč blíží k šestnáctce ať ho má na noze soupeř, nebo slávista……..

 12. Kolář dělá kiksy zápas co zápas. Díky mužstvu jsou většinou bez potrestání. Chyba Nity pramení dle mého názoru z toho, že se každý snaží hrát jako Barcelona a nemá na to. Holt je potřeba to někdy nakopnout hlavně daleko.

  • Prý Kolář děla kiksy zápas co zápas. A asi proto má suverénně nejvíce vychytaných nul v sezoně a Slávie má průměr inkasovaných gólů pod 0,5 na zápas. Kdyby to bylo taj, jak to píšeš, tak by Slávie inkasovala 30 a více gólů za sezonu a ne 16.

 13. Problém je, že aureola trenéra Vrby vznikla v dobách, kdy Plzeň, podobně jako v 90-tých letech Sparta, byla k vítězstvím “tlačena” všemožnými způsoby. To se to pak trénuje nejlepší mužstvo. Jakmile se ale Vrba dostal k jiným mužstvům, kde nefungovala”tlačenka” Berbr a spol… nikde neuspěl.
  Teď už se jen vzteká jak malý fracek a háže chyby na všechny okolo jen ne ne sabe. Ego už mu dávno přerostlo přes hlavu a není schopen si uvědomit, že to bylo ego uměle podporované.

  • Ještě mi sděl,jak rozhodčí pomohli Spartě vyřadit Real Madrid.Rád si poslechnu pohádku,ale ta Tvoje je už blbost.Na Spartu v té době neměla většina evropských týmů,jen podle českých blbů by je tady porazili borci z pralesní ligy.Zřejmě jsi v té době ještě nebyl na světě,Klide!

   • O čem to mluvíš? O pravěku? To už si ani ty nepamatuješ a vyčetl jsi to někde v archívu. Nikdo se nebaví o této době. Řeč je o době samostatné české republiky a také ligy a o posledních 10 letech.

 14. Mno Kolář neudělal nikdy takovou žákovskou chybu.že vrba někoho zkritizoval za ten gol to by se každý zmínil každému brankaři i z dolní lhoty kdyby dal soupeři balon takhle.

 15. Sparta poslední 4 zápasy 4 body, s Pardubicemi vedení 2:0 a rozhodí je jeden gól? Nesmysl. I kdyby to byl gól na 0:1 tak by Sparta měla být schopna výsledek s Pardubicemi otočit. Totální propadák celého týmu.

 16. Celé je to chyba více hráčů. Nita neměl přihrávat doprostřed, měl volného nejméně jednoho hráče na kraji. Wiesner opravdu trestuhoně stál a čekal na míč, až ho předskočil sedmatřicetiletý! Jeřábek. Ale Wiesnerovi nikdo nepomohl, nikdo nezakřičel “záda”. Všichni, kdo hráli nějakou kolektivní hru vědí, že půl úspěchu dělá parta. Ta dlouhodobě ve Spartě není, a proto je Sparta tam, kde je. I přes velmi dobrý hráčský kádr.

 17. Se směju hráč sparty se nechá přeskočit a může za to brankář.brankář Arsenalu prihraval hráčům balóny a ty měli za sebou třeba 2 hráče slavie a žádny balón jim nikdo nesebral.sparta mela dát 3 as 5 golú pardubicim.pane Vrba to je od vas hodné trapný se ohánét brankářem.hlavné si pane Vrba uvedomté že pan Berbr skončil v našem fotdbale tak se vám body budou dělat blbé.

 18. Kolář ve Slávii už udělal tolik chyb, ze kterých Slávie dostala góla, ale neslyšel jsem Trpišovského, že by ho takhle kritizoval, jinak to co Sparta teď předváděla, není určitě zásluha Vrby, ale ještě Kotála, doufám, že bude chtít v létě posílit kopytem Krmenčíkem, jinak Vrbovi to šlo v Plzni za Berbra, který rozhodoval o výsledcích,ale jinak v Rusku a v Bulharsku skončil hodně rychle, takže nic moc

 19. Trochu jsem nad tou situaci zapřemýšlel. Člověk není splachovací robot, někdo to zvládá lépe, někdo hůře. Ale ze své trenérské činnosti mohu vyvodit jediné. Hráč musí cítit podporu. Nikdy jsem na nikoho vinu neházel. Každý sám ví, že tu chybu udělal a netřeba mu to připomínat, ani to rozmazávat. Naopak je lepší to přejít a podpořit, že se to stane. Pokud je to častěji se opakující chyba, tak potom s ní pracovat. Vždy se mi jako hráči hrálo mnohem lépe pod trenéry, kteří neřvali, nebo nedávali najevo, že jsem něco pokazil, to pak někdy člověka paralyzuje. Naopak povzbuzení vždycky pomůže.

 20. Ano,byla to chyba,ale úplně stejná chyba je když třeba Hložek,nebo kterýkoliv jiný hráč nepromění jasnou golovou šanci,ale to se nic neděje…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?