Reklama

Paul Pogba a další hráči podpořili Palestinu! Podívejte se, co se děje na západě Evropy

Mezi Izraelem a Palestinou panuje velice napjatá atmosféra. V západní Evropě, kde je v některých zemích velká muslimská menšina, souzní obyvatelé s arabskou Palestinou. Evropské země přitom dlouhodobě podporují Izrael. Mimofotbalová tématika se začíná dostávat i na fotbalové trávníky. Podívejte se sami!

Zdroj: Transparentpng | CC BY 4.0

Fotbal i sport jako celek by se jednoduše neměl míchat s politikou. Bohužel historicky i v současnosti se to stále děje. Někteří hráči v Premier League přilívají olej do ohně.

Hráči Manchesteru United Paul Pogba a Amad Diallo na Old Trafford chodili s vlajkou Palestiny. Podobně se zachovali i dva hráči Leicesteru City (Hamza Choudhury a Wesley Fofana) po vítězství FA Cupu ve Wembley.

Akce samozřejmě vyvolá reakci. Na oba příspěvky reagoval izraelský útočník Eran Zahavi, který na svém Instagramu sdílel fotky těchto fotbalistů a zaměnil palestinskou vlajku za izraelskou. Sarkasticky poděkoval za podporu. Následně sdílel svůj úhel pohledu na celou situaci.

Eskalace napětí rozhodně není ideální cestou. Našima očima bohužel absolutně nevíme, kdo je a není v právu, ale jedno je jisté.

Fotbalisté by se měli distancovat od politických gest.

Zdroje: SPORTbible, Scott Patterson, Eran Zahavi

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. “Fotbalisté by se měli distancovat od politických gest.”

  Nesmysl. V každé civilizované zemi je člověku garantována svoboda projevu a náboženského vyznání, nevím, proč by fotbalisté nemohli vyjádřit svůj osobní postoj. Snad jen kdyby byli vázáni smlouvou se svým zaměstnavatelem, leč taková smlouva by určitě byla shledána nelegitimní/v rozporu s ústavními právy jedince. Takže maximálně by mohli být smluvně vázáni neprezentovat své politické či náboženské přesvědčení na půdě zaměstnavatele.
  Jsou fotbalisti lidé? Pokud ano, tak mají stejná práva jako autor tohoto článku – bohužel, nebo bohudík?! Punctum.

  • ano klidně si demonstruj i na podporu martanů ale ve svém osobním volnu a na své náklady na prezentaci né na úkor zaměstnavatele – pak je vše v pořádku opačně je to špatné

 2. Fotbalisté by se měli distancovat od politických gest na stadionech. V “civilu” můžou podporovat koho chtějí. Nehledě k tomu tahat politiku na hřiště jim zakazují i pravidla fotbalu. Kdo si je v dnešní politicky divné době (vědomě je potlačována evropská kultura) dovolí potrestat?

 3. Zasraná antirasistická propaganda a ted jeste tohle.Přenosy už jsem přestal sledovat, úprotože na ty prolhany, uplakany negry už se mě fakt nebaví dívat.A ted ještě tohle.Momentálně raděi carling než fotbal.Strašná fraška se z toho stala ve světě a fotbal tomu jde na ruku.
  Je to k zblití už co se děje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Nejhorší dresy Barcelony v historii? Vypadáme jako klauni, nadávají fanoušci

Barcelona představila nové klubové dresy, které strhly obrovskou vlnu nevole. Dresy jsou extrémně kontroverzní, vedení Katalánců s tak negativními reakcemi určitě počítalo. Ovšem zřejmě ne až s takovými.

Dánsko vs. Belgie: Preview a tipy na sázení

Ve čtvrtek odpoledne nás čekají další zápasy na evropském šampionátu. Jedním z nich bude souboj mezi Dánskem a Belgií, která je papírovým favoritem. Potvrdí tuto roli i na hřišti?

Rusové porazili Finsko 1:0 a zamotali situaci ve skupině. Zazářil 21letý stoper Diveyev

V prvním zápase druhého kola skupiny B se střetlo Finsko s Ruskem. Seveřani si mohli překvapivě výhrou zařídit postup ze skupiny, Rusko zase muselo napravit selhání s Belgií (0:3).
Reklama