Bundesliga

Patrik Schick stále nahání nejlepší střelce. Jak si vedl proti Kolínu nad Rýnem?

Patrik Schick vstřelil o víkendu další gól! Celkově se jednalo o bundesligový zásah číslo 8 a to ve výsledku znamená, že se stále zuby nehty drží za těmi nejlepšími útočníky německé nejvyšší soutěže. Před ním je pouze supertalent Erling Haaland a nestárnoucí polský sniper Robert Lewandowski.

Jediné, co může českého útočníka ve službách Bayeru Leverkusen mrzet je, že přišla další bodová ztráta. Leverkusen vedl nad Kolínem 2-0, jenže domácí se během druhého poločasu do zápasu vrátili a zápas zvládli srovnat na konečných 2-2.

Leverkusen se tak po dvou bodových ztrátách za sebou propadl na čtvrtou příčku a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí už 5 bodů, dostihy o krále střelců jsou však stále ještě otevřené.

Jeden z komentářů na sociální síti Twitter pod příspěvkem Squawka Football zní: „Hrozně podceňovaný útočník. Podává kvalitní výkony za klub i za svojí zemi.“

Prestižní statistický server WhoScored pak udělil Schickovi za jeho výkon proti Kolínu rating 7,67.

Český útočník odehrál 86 minut, během nichž měl 32 dotyků s míčem, 3x vystřelil na branku (z toho jednou gólově) a vyhrál 3 hlavičkové souboje. Co mu příliš nešlo, byly přihrávky, jejichž úspěšnost byla pouze 52%.

V příštím ligovém kole přivítá Leverkusen na svém stadionu Wolfsburg, který o víkendu prohrál po čtvrté v řadě.

Zdroje: Squawka Football, WhoScored

Bundesliga

Schick je zpět! Leverkusen porazil Lipsko a je třetí

Patrik Schick se poprvé od říjnového zranění objevil v základní sestavě. Leverkusen se svou výhrou vyšvihl na 3. místo Bundesligy a navázal tak na svou výbornou formu. V posledních 5 zápasech slavil 4× výhru a jednou se spokojil s remízou.

Leverkusen měl složité poslední období, nedařilo se mu příliš skórovat, v posledních 3 zápasech Bundesligy skóroval 2×. K tomu měli hráči Leverkusenu náročný program. Ještě ve čtvrtek večer otáčeli nepříznivý vývoj utkání s Celticem Glasgow z 1:2 na 3:2 a slavili 3 body do tabulky Evropské ligy.

V nedělním utkání, které rozhodovalo, zdali Leverkusen uteče před Lipskem na rozdíl 6 bodů, nebo zdali se Lipsko dotáhne na Leverkusen, si hráči hostujícího Leverkusenu počínali na výbornou.

Již v poločase vedli 2:0 po brankách Wirtze a Diabyho. Diaby mohl mít na kontě 2 vstřelené branky, ale v 8. minutě jeho gól odvolal VAR.

Celé utkání za Leverkusen odehrál teprve dvacetiletý Jeremie Frimpong, který se prosadil v 64. minutě a zaznamenal tak první branku v Bundeslize. Tento mladý obránce odehrál již několikátý celý zápas a je velmi slibnou nadějí nejen Leverkusenu, ale také nizozemské reprezentace.

Patrik Schick odehrál 62 minut a je skvělé, že je po zranění zpět. Další utkání čeká hráče Leverkusenu v sobotu 4. 12. na domácí půdě proti Fürthu. Vyhlídky na zisk bodů jsou slibné, Fürth se krčí na dně tabulky s jedním získaným bodem ve 13 odehraných utkání.

Zdroj: Bundesliga

Bundesliga

Trable v ráji. My jsme Bayern a vy ne, skandovali fanoušci při valné hromadě na vedení klubu. Co jim vadí?

Bayern Mnichov je největším klubem v Německu, i díky pravidlu 50+1 funguje velice demokraticky, ekonomicky prosperuje, je často dáván za vzor, má věrné fanoušky. Zkrátka se vše zdánlivě podobá ráji. Dění na valné hromadě ale ukázalo pravý opak.

Fanoušci Bayernu Mnichov dlouhodobě protestují proti spolupracím s Katarem, začíná to ale nabírat na obrátkách. Svůj nesouhlas dali hlasitě najevo během valné hromady.

Klubová legenda Uli Hoeness říká, že ještě nikdy nezažil takto špatné shromáždění. Celkově považuje tento moment za nejhorší, který kdy v Bayernu zažil. Příznivcům evidentně výhry trofejí nestačí. Zásad se vzdávat nehodlají.

Zajímavé je, že fanoušci neprotestují ani proti snížené kapacitě kvůli koronaviru, ani proti pokutám hráčům za odmítnutí očkování. Nejvíce je zkrátka trápí Katar.

Právník a člen Bayernu z řad fanoušků Michael Ott na valné hromadě chtěl projednat ukončení partnerství s Qatar Airways, stejně tak vyzval k rezignaci prezidenta klubu Herberta Hainera. Oba návrhy ale byly smeteny ze stolu.

To vyvolalo obrovskou vlnu nevole. Fanoušci začali skandovat jasný pokřik: „My jsme Bayern a vy ne. Jsme fanoušci, které nechcete.“

Za zmínku stojí, že přítomno bylo okolo 800 příznivců. Nebýt nařízena opatření kvůli koronaviru, bylo by jich mnohonásobně více.

Ott, výše zmíněný fanoušek a právník, je tváří boje proti Kataru kvůli tomu, že má s právním bojem týkajícím se lidských práv velice dobré zkušenosti.

„Už nemůžeme být hrdí na naše úspěchy, když víme o tom, jak jich bylo dosaženo. Pokud vím, že naše peníze pochází z Kataru, jsou to krvavé peníze a naše úspěchy jsou tímto poznamenány. Nemůžeme obětovat naše hodnoty kvůli úspěchu. Je to něco, za co bychom se měli stydět,“ nechal se slyšet Ott v rozhovoru pro DW.

Situace ohledně spolupráce s Katarem se doposud nijak nevyřešila. Problémem tedy bude i nadále. Bude zajímavé sledovat, zdali klub fanouškům ustoupí. Spolupráce s Qatar Arways by měla trvat do roku 2023.

Zdroje: DW, Bayern Mnichov

Bundesliga

Haaland je zpět! Měl být mimo do konce roku, nyní zase pálí ostrými. Reakce fanynky soupeře na jeho oslavu se stává virálem

Borussia Dortmund porazila v sobotu Wolfsburg 3:1. Velkou radost však mají fanoušci vestfálského celku zejména z návratu hvězdného Erlinga Haalanda. Ten se ihned gólově prosadil a reakce fanynky soupeře na jeho oslavu se stává virálem.

V Dortmundu po středečním zápase Ligy mistrů se Sportingem Lisabon nepanovala nejlepší nálada. Prohra totiž znamená, že se Borussia na jaře podívá pouze do Evropské ligy. To ještě v její sestavě chyběl Erling Haaland.

Sobotní utkání s Wolfsburgem však zahájil na lavičce. Do utkání však nastoupil a velice rychle se prosadil. Pomohl tak k výhře 3:1 a fanouškům rozhodně zlepšil náladu.

Na to, aby vstřelil po svém návratu gól, mu stačilo pouhých 8 minut. Proti Wolfsburgu nastoupil do zápasu v 73. minutě, gólově se prosadil v 81. minutě, když zvyšoval na konečných 3:1.

Za zmínku stojí, že Haalanda trápí zranění víceméně od začátku sezony. Nejinak je tomu nyní. Očekávalo se, že bude chybět do konce roku. Nakonec však nechyběl ani 6 týdnů.

Že by z jeho návratu měli radost všichni, to ale ale rozhodně říci nedá. Virálem se stává video z jeho gólové oslavy, které je výjimečné díky fanynce Wolfsburgu.

Pro Haalanda se pak jednalo o jubilejní bundesligovou branku. V 50 zápasech nastřílel už 50 gólů. K tomu přidal i 15 asistencí. Zkrátka solidní bilance.

Zdroje: Bundesliga, Twitter