Patrik Hrošovský: Na zkoušce ve Spartě jsem neuspěl. I přes zájem Trpišovského jsem si vybral Plzeň

Slovenský reprezentant Patrik Hrošovský se stal během svého působení v Plzni lídrem, který pomohl klubu k mistrovským titulům a účastem v evropských pohárech. Osmadvacetiletý záložník v rozhovoru pro Ruik zhodnotil svou první sezónu v Belgii nebo prozradil, kam ho chtěl přivést trenér Jindřich Trpišovský.

Zdroj: fcviktoria.cz

V sedmnácti letech jste odešel do Viktorie Plzeň ze Sparty Trenčín, která byla akademií pražské Sparty. Proč jste se rozhodl v té době zrovna odejít do Plzně?

Rozhodl jsem se odejít do Česka, protože akademie Sparty na Slovensku v té době končila, takže jsem se musel rozhodnout pro další krok ve své kariéře. Byl jsem i na zkoušce ve Spartě, ale v té době tam byl velmi silný ročník 92, takže jsem se tam nedostal.

Co je ale zajímavé, tak jsem tam byl na nějakých trénincích s ročníkem 91, který v té době trénoval trenér Trpišovský. Nevím, jestli si to bude pamatovat, ale on potom odešel ze Sparty do Bohemians trénovat dorost. Ozval se mi, jestli bych tam nechtěl za ním odejít, ale já už jsem byl na zkoušce v Plzni, kde jsem uspěl a rozhodl se tam zůstat.

Své místo v A-týmu Plzně jste si musel vybojovat a absolvoval jste mezi tím hostování v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě. Jak vám pomohla tato hostování?

Všechna hostování, na kterých jsem byl, mi velmi pomohla v kariéře. Byl jsem mladý hráč a dostat se do sestavy Plzně bylo v té době nemožné. Pro mě bylo důležité, abych odešel někam, kde budu pravidelně nastupovat, což se mi podařilo a velmi mi to pomohlo.

V lize jste dal o sobě výrazněji vědět v dresu Znojma, kde jste měl strávit celou sezónu, ale kvůli zranění Marka Hanouska jste se vrátil do Plzně už v zimě. Byl to pro Vás zlomový okamžik v kariéře?

V zimě přišel do Plzně nový trenér Dušan Uhrin, pod kterým jsem absolvoval zimní přípravu. Po přípravě se trenér rozhodl, že bude nejlepší, když se ještě vrátím do Znojma. Odcestoval jsem na soustředění do Turecka, ale pak se zranil Marek Hanousek a já se tím pádem musel vrátit do Plzně, kde jsem dostal šanci. Takže určitě můžu říct, že to byl zlomový moment v kariéře.

Najednou jste začal nastupovat za jeden z nejlepších českých klubů, kde jste ihned nakoukl i do evropských pohárů. Jaký to byl pro Vás skok? A jak bylo důležité pro Vás mít vedle sebe na hřišti Pavla Horvátha?

Popravdě jsem si v té době nějak neuvědomoval, o jak velký skok se jedná. Kluky jsem v kabině už znal, protože jsem s nimi začínal dva roky každou přípravu. A když přišla ta šance, tak jsem se naštěstí chytil.

Určitě v tom sehrál svou roli i Pavel Horváth, protože on byl ikona a lídr týmu. Ke všemu hrál na podobné pozici jako já, takže mi ve spoustě situací radil.

V sestavě Viktorie jste se zabydlel a stal se z Vás jeden z klíčových hráčů, který nosil i kapitánskou pásku. Jak vzpomínáte celkově na období v Plzni?

Na období v Plzni vzpomínám velmi rád. Zažil jsem tam strašně moc krásných okamžiků, na které budu určitě vzpomínat do konce svého života. Bylo tam spousta úspěchů, ať už to byly tituly, které se mi podařilo získat nebo zápasy v evropských pohárech, které byly vždy takovou třešničkou.

Díky výkonům v Plzni jste si vysloužil i místo ve slovenské reprezentaci, se kterou jste se zúčastnil mistrovství Evropy 2016. Co pro Vás znamená reprezentovat svou vlast?

Být ve slovenské reprezentaci je pro mě stále velká věc. Hodně dětí v mladém věku o tom snívá a mně se to podařilo. Jsem velmi šťastný, že tam můžu být a užívám si tam každou chvíli. Vždycky budu rád vzpomínat na EURO, když se nám podařilo i postoupit ze skupiny.

V loňském létě jste se vydal za zahraničním angažmá do belgického Genku. Jak byste zhodnotil svůj první rok v Belgii?

Svůj první rok v Belgii hodnotím jako velmi dobrou zkušenost. Zahrál jsem si zajímavé zápasy v Lize mistrů, ale s celkovým umístěním a svými výkony nejsem spokojený.

Jak jste spokojený v Belgii po životní stránce? A v čem se liší fotbal v Belgii od fotbalu v Česku?

Po životní stránce se nám v Belgii velmi líbí. Životní úroveň je tu vysoká, narodil se nám tady syn, takže určitě to budeme mít v srdci. A co se týče fotbalové stránky, tak bych řekl, že se v Belgii hraje určitě ofenzivnější fotbal, kde je vysoká individuální kvalita hráčů.

Do Belgie jste nezamířil z české ligy sám, ale taky tam hraje Krmenčík, Deli, Ngadeu nebo Sobol. Čím je belgická liga zajímavá pro hráče z české ligy?

Belgická liga je určitě zajímavá tím, že je sledovanější zahraničními kluby než ta česká. Je tu poměrně dost zajímavých mladých talentovaných hráčů, ať už to je z belgické mládeže nebo z celého světa.

Od zimy převzal Viktorii Plzeň trenér Adrián Gulʹa, jak se Vám zamlouvá Viktorka pod novým trenérem?

Viktorku jsem viděl v hodně zápasech pod trenérem Gulʹou a musím říct, že ve většině na mně působila skvělým dojmem, kdy předváděla ofenzivní hru v pohybu. Věřím, že v tom budou kluci pokračovat i v následující sezóně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.