Spojte se s námi


Fotbal

Patrick Vieira končí na lavičce Crystal Palace! Po neuspokojivých výkonech hledá vedení náhradu. Kdo by jej mohl nahradit?

Londýnský Crystal Palace shání nového trenéra. Vedení se rozhodlo odvolat Patricka Vieiru po neuspokojivých výsledcích a výkonech posledních týdnů. Kdo je aktuálně volný a mohl by jej nahradit? Kdo bude nejvhodnější pro boj o záchranu?

Publikováno

dne

Londýnský Crystal Palace shání nového trenéra. Vedení se rozhodlo odvolat Patricka Vieiru po neuspokojivých výsledcích a výkonech posledních týdnů. Kdo je aktuálně volný a mohl by jej nahradit? Kdo bude nejvhodnější pro boj o záchranu?

Kdybychom rozdělili tým na dvě části, tedy obranu a útok, tak zjistíme, že to jsou zcela rozdílné světy. Vieirovi svěřenci se v posledních deseti soutěžních zápasech dokázali prosadit pouze 4x a to je hrozně málo na nějaký sběr bodů.

Přes to se díky několika remízám nějaké podařilo „urvat“ a to jen díky dobře fungující defenzivě. Osm obdržených branek z deseti zápasů je na tým hrající o záchranu poměrně solidní číslo.

K tomu přidejme pro úplnost dvě čistá konta. Problém je tedy jednoznačně v ofenzivě. Produktivita a efektivita jsou zřejmě nejčastěji zmíněnými termíny posledních týdnů v kabině Eagles.

Nyní přišel čas na změnu a nový impuls pro tým, který je jen 3 body nad sestupovými příčkami. Nastane změna trenéra. Klub o tom informoval na svém Twitterovém účtu. Na trhu jsou volná velká jména jako třeba Tite, Mauricio Pochettino, Luis Enrique, Thomas Tuchel, či Zinédine Zidane.

To jsou ale jména dle mého názoru až moc velká na to, aby si je mohl dovolit tým s rozpočtem Crystalu Palace. Reálnější volbou by aktuálně mohl být třeba takový Rafael Benítez.

Případně se nabízí někdo z donedávna hrajících trenérů jako Frank Lampard, nebo Steven Gerrard. Oba znají Premier League jako své boty a to jak z pozice hráče, tak už i trenéra.

Je samozřejmě pravda, že ani jedno z jejich posledních angažmá nebylo úplně úspěšné. Zejména v případě Franka Lamparda, který dostal celý rok času k dispozici, ale Everton se vůbec nikam neposunul, snad ještě naopak.

V případě liverpoolské legendy mi to přijde jako dobrá šance se v Anglii ukázat a klub pozvednout. Přeci jen v Aston Ville to nebylo úplně ono a čekalo se více. Pokud by Gerrard dostal dostatek času a prostoru, mohl svým rukopisem hru Eagles obrovsky pozvednout. Kvalitu kádr rozhodně má.

Brzy se dozvíme, jakou cestou se klub vydá. Vieira taky nebyl žádný velezkušený trenér, když do klubu přišel. Naopak, bylo to jeho první angažmá v této roli. Možná se dočkáme něčeho podobného a přijde někdo úplně nový, koho jsme v roli trenéra ještě neviděli.

Zdroj: Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené