Páté místo po základní části? Fantastický úspěch, libuje si trenér David Horejš
Asi málokdo z expertů a fotbalových příznivců čekal, že fotbalisté FC Hradec Králové získají v posledních pěti kolech základní části Chance Ligy plný počet patnácti bodů za sérii vítězných zápasů. A přesto se tak stalo. Pro východočeský klub to znamená, že se probojoval do skupiny o titul, do níž navíc vstoupí z lichotivého pátého místa v tabulce.

Asi málokdo z expertů a fotbalových příznivců čekal, že fotbalisté FC Hradec Králové získají v posledních pěti kolech základní části Chance Ligy plný počet patnácti bodů za sérii vítězných zápasů. A přesto se tak stalo. Východočeši se probojovali do skupiny o titul, do níž navíc vstoupí z lichotivého pátého místa v tabulce. Královéhradečtí výhrou v Teplicích 1:0 navázali na předchozí úspěch proti pražské Slavii (2:1).
- Vladimír Darida znovu proměnil penaltu a rozhodl
- Hradec Králové získal rekordní počet bodů v lize
- Skupinu o titul rozehrají Votroci v Plzni
Společným jmenovatelem byl fakt, že rozhodující branky v obou zápasech vstřelil reprezentační záložník Vladimír Darida z pokutových kopů. Proti lídru tabulky skóroval až v samotném závěru v 89. minutě, čímž Hradec připravil Slavii vůbec první porážku v soutěži.
V Teplicích se Darida prosadil z penalty dříve než předtím, už v průběhu druhého poločasu. Byť na bližší hodnocení bude čas asi až po skončení sezony, tedy po nadstavbové skupině o titul, může už nyní panovat v Hradci Králové fotbalová spokojenost.
Trenér Horejš chválí vnitřní sílu Votroků
„Pátá příčka po třiceti kolech je pro klub fantastickým úspěchem. Doprovází ji dokonce i nejvyšší bodový zisk hradeckého týmu v první lize vůbec,“ konstatoval po zápase trenér David Horejš.
„Devětačtyřicet bodů svědčí o výkonnosti mužstva. Samozřejmě přišly i menší výkyvy, což je při náročnosti soutěže průvodním jevem. Ale dokázali jsme se z toho rychle vzchopit,“ dodal Horejš, který tak přivedl Hradec Králové do společnosti pražských favoritů Slavie a Sparty, Viktorie Plzeň, Jablonce a Liberce.
„Loni nám to nevyšlo, proto jsme se chtěli pokusit vylepšit tehdejší pozici, kdy jsme byli v prostřední ligové skupině. Teď je pozitivní, že jsme si aktuální páté místo vybojovali jen vlastními výkony a nemuseli jsme se případně ohlížet na výsledky ostatních zápasů. Myslím, že náš bodový předstih před sedmým, tudíž takříkajíc nepostupovým postem pro skupinu o titul, byl docela velký,“ uvažoval Horejš.
A pak připojil i další postřehy. „Když jsme nešťastně vypadli ve čtvrtfinále MOL Cupu s Baníkem Ostrava na penalty, nevěděli jsme, jak se to promítne do ligy. Paradoxně jsme ale od té doby jenom vyhrávali. I to svědčí o vnitřní síle mužstva,“ připomněl hradecký trenér.
Staří známí na opačných stranách
Zápas Hradce Králové v Teplicích byl pro mnohé aktéry specifický. Na obou stranách jsou totiž hráči i členové realizačních týmů, kteří během kariéry působili i v opačných barvách. Například teplický trenér Zdenko Frťala i jeho asistent Ondřej Prášil vedli Hradec Králové při jeho cestě do první ligy v roce 2021.
Tehdy u toho byl i trenér brankářů Tomáš Poštulka, jenž kdysi několik let působil i v Teplicích, ale nyní je stále v Hradci Králové. V sobotu ale prožil návrat na teplický stadion v roli soupeře. A hráči? Přímo na hřišti do zápasu zasáhli dva zkušení borci.
V hradeckém celku nastoupil ve druhé půli Daniel Trubač, který přišel do Hradce letos v zimě. Opačným směrem se ve stejném období vydal Petr Kodeš, někdejší hradecký kapitán. Spokojenější po utkání byl Trubač. Po zákroku na něj proměnil Darida penaltu.
Královéhradecká výprava odjížděla z Teplic s vědomím, že už v neděli 3. května zamíří k dalšímu duelu. A to do Plzně, kde rozehraje skupinu o titul. Poté jede Hradec do Jablonce, hostí Liberec a Slavii a seriál zakončí na půdě pražské Sparty.
Trenér David Horejš se k nadcházejícímu programu staví realisticky. „Rozpis soutěže je daný. Jsme rádi i kvůli našim fanouškům, že se mohou těšit ještě na pět zápasů s ligovou špičkou. Chceme odvést maximum a uvidíme, kam nás to donese,“ zakončil Horejš.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Tohle je naposledy! Vedení Slavie srovnalo Chorého s Bořilem, fanoušci jsou nadšení
-
Fotbal
„Nechytatelné! Přiveďte ho.“ Zákrok Horníčka pobláznil fanoušky slavné Benfiky
-
Chance Liga
Pošpinil náš klub, teď může skončit. Fanoušci Slavie reagují na Bořilův trest
-
Fotbal
Přestupová bomba? Příchod Ladislava Krejčího prý zvažuje hvězdné PSG












