Spojte se s námi


Fortuna liga

Pastrňák po zlatu na MS oslavil i úspěch Baníku: Vyhráli jsme 6:0 a jdeme pohárové Evropy! křičel v mixzóně

Ostravský Baník to opravdu dokázal. V posledním kole Fortuna ligy totiž na svém stadionu rozstřílel Slovácko šesti góly a zajistil si konečnou čtvrtou příčku. Kvalifikaci do Evropské konferenční ligy po zlatém triumfu na MS ocenil i velký fanoušek Baníku David Pastrňák.

Publikováno

dne

Ostravský Baník to opravdu dokázal. V posledním kole Fortuna ligy totiž na svém stadionu rozstřílel Slovácko šesti góly a zajistil si konečnou čtvrtou příčku. Kvalifikaci do Evropské konferenční ligy po zlatém triumfu na MS ocenil i velký fanoušek Baníku David Pastrňák.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Po 14 letech zpět v evropských pohárech. V závěrečné části Fortuna ligy už to vypadalo, že ona čtvrtá příčka a přímý postup do pohárové Evropy Baníku zase uteče. Tentokrát to ale zvládl, navíc se s fanoušky na svém stadionu rozloučil solidní demolicí.

Slovácko, které v utkání v Ostravě mimochodem inkasovalo dvě červené karty, přejelo poměrem 6:0. Z historického kontextu se dá říci, že Baník se konečně vrací tam, kam patří. Společně se Spartou, Slavií a Plzní bude bojovat o další body do českého koeficientu.

Pro slezský klub to byl víkend splněných přání. Nejen z důvodu, že se Baník kvalifikoval do pohárové Evropy. Jejich béčko se stalo mistrem MSFL a postoupilo do druhé ligy, družební přátelé z Katowic zvládli svůj boj v Polsku a po 19 letech postoupili do nejvyšší soutěže.

Pastrňák se po zlatu na MS radoval i z úspěchu Baníku

No a aby toho nebylo málo, tak havířovský rodák a velký fanoušek ostravského Baníku rozhodl finále mistrovství světa a vystřelil českému týmu zlaté medaile. Pastrňák poté v mixzóně zakřičel úspěch Baníku, čímž svůj milovaný klub podpořil.

„Baník v Evropské konferenci! Hráli odpoledne, tak jsem to sledoval. Slovácko dostalo dvě červené, vyhráli jsme 6:0 a jdeme do pohárové Evropy!“ radoval se Pastrňák, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

Takto mimochodem Pastrňák řádil v kotli Baníku při srpnovém výjezdu do Edenu, kde se svěřenci Pavla Hapala utkali se pražskou Slavií.

Pro upřesnění, Baník je tedy čtvrtým týmem z české ligy, který v příští sezóně bude hrát poháry. Půjde přitom do druhého předkola Konferenční ligy jako nasazený celek. Pokud postoupí do toho třetího, bude nenasazený.

Zdroj: Fortuna liga, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.