Spojte se s námi


Fortuna liga

Pardubická posila Bernardo Rosa v rozhovoru zhodnotil českou ligu. Jak ji Brazilec vnímá?

Prvoligový fotbalový klub z Pardubic chce nadcházející ročník zvládnout lépe než předešlou sezonu. I proto během letní přestávky přivedl celkem deset nových hráčů, mezi nimiž najdeme například dva Brazilce, kterými jsou Leandro Lima a Bernardo Rosa.

Publikováno

dne

Prvoligový fotbalový klub z Pardubic chce nadcházející ročník zvládnout lépe než předešlou sezonu. I proto během letní přestávky přivedl celkem deset nových hráčů, mezi nimiž najdeme například dva Brazilce, kterými jsou Leandro Lima a Bernardo Rosa.

Z desítky příchodů do pardubického týmu na přestup přišli kromě obou Jihoameričanů krajní hráči Václav Svoboda s Matějem Helešicem a středopolaři Dominik Janošek s Michalem Hlavatým, jenž v minulosti na východě Čech už hostoval.

Doplňují je fotbalisté na hostování, a to brankář Viktor Budinský s útočníkem Ondřejem Chvějou z Baníku Ostrava a stopeři Tomáš Vlček ze slávistického „béčka“ s Václavem Míkou z Plzně.

S jedním ze svých Brazilců přinesl klubový web FK Pardubice rozhovor. Jde o ohlasy jednadvacetiletého Bernarda Rosy po úvodním utkání Fortuna ligy, v němž Východočeši podlehli 0:2 Českým Budějovicím.

„Samozřejmě se najdou věci, které ještě musím během sezony zlepšit. Určitě to ale z mé strany nebyl špatný debut v nejvyšší české fotbalové lize,“ řekl Rosa, který odehrál celý zápas.

Fotbalista s minulostí v mládeži West Hamu tvrdí, že v tuzemské soutěži působí hodně urostlí hráči. „V zápase s Českými Budějovicemi proti mně například hrál velmi vysoký útočník a bylo to pro mě těžké,“ dodal Brazilec.

Rosa, jenž podle údajů na webu Transfermarkt měří 177 cm, však zároveň dodává, že měl míč v držení častěji, než byl zvyklý v Anglii. Dle statistik Fortuna ligy v prvním kole rozdal 48 přihrávek, z toho necelých 65 % bylo úspěšných. Rosa celkově český fotbal hodnotí jako tvrdý a fyzicky náročný.

Jeho dvacetiletý krajan Leandro Lima strávil v úvodním utkání na hřišti hodinu. Než ho na pozici pravého záložníka vystřídal Dominik Mareš, stihl jednou vystřelit a na další gólovou šanci přihrát.

V sobotu čeká svěřence kouče Jiřího Krejčího výjezd do Plzně. „Uvědomuji si, že nás čeká velmi těžké utkání, ale určitě máme šanci na vítězství. Čeká nás velmi těžký, ale důležitý zápas,“ předpokládá jeden z nejmladších členů pardubického kádru Bernardo Rosa.

Zdroj: FK Pardubice, Transfermarkt, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.