Spojte se s námi


Fotbal

Paradox v pravidlech: Pokud chce Irsko na Euro, potřebuje prohrát

Mezírka v pravidlech? Spíše shoda okolností. Irsko je venku ze hry o přímý postup na evropský šampionát, stále ale mezi nejlepších 24 výběrů může jít skrz baráž. Aby se do ní však Irové dostali, budou potřebovat v listopadu prohrát.

Publikováno

dne

Mezírka v pravidlech? Spíše shoda okolností. Irsko je venku ze hry o přímý postup na evropský šampionát, stále ale mezi nejlepších 24 výběrů může jít skrz baráž. Aby se do ní však Irové dostali, budou potřebovat v listopadu prohrát.

Irové ztratili naději přímého postupu na mistrovství Evropy v září. Domácí prohra 1:2 se kousala těžko o to více, když ostrované od čtvrté minuty vedli a zároveň pro ně obrat favorita znamenal konec šancí na umístění do druhého místa.

Jediný způsob, jak se mohou na finální turnaj dostat tedy vede skrz baráž. Do ní půjdou čtyři nejlepší týmy z A, B a C skupin uplynulého ročníku Ligy národů, které si cestu do Německa nezajistily skrz kvalifikaci.

Irové působili v béčkové lize. Ve společnosti Skotska, Ukrajiny a Arménie skončili třetí, celkově jsou v tabulce týmů z B-ligy desátí. To nejsou zrovna pozitivní vyhlídky, i proto musejí v listopadu hrát na prohru.

Zní to hrozně, ale pokud by Irové Nizozemce obrali, dali by tím šanci, aby Řekové tulipány přeskočili v tabulce. Proč by to byl problém? Protože by přímo na turnaj spolu s Francouzi postoupili právě Řekové.

Nizozemsko by v takovém případě šlo, jakožto tým z A-skupiny Ligy národů, do baráže. Tím by sebralo jedno místo Irům, protože v případě, že z elitní skupiny Ligy národů zbyde méně než čtyři nepostupující, zbylé spoty přebírají nekvalifikovaní z béčka.

Aktuálně se zdá, že z áčka půjde do baráže jen Wales a horší z dvojice Polsko – Česko. Z B-skupiny tak baráž může hrát hned šest mančaftů, přičemž v případě nekvalifikace Nizozemska by samozřejmě jedno místo ubylo.

Irové tak budou za měsíc řešit otázkou hrdosti. Variantou samozřejmě je odehrání zápasu naplno s předpokladem, že Nizozemsko doma potvrdí roli favorita. Oranje každopádně budou pod tlakem a kdo ví, co se může stát.

Zdroj: UEFA, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.