Parádní drama v Premier League! Manchester City předvedl famózní obrat a slaví titul, Liverpool porazil Wolves

Tak to bylo drama! Poslední kolo Premier League se neslo ve znamení napínavého boje o titul. Na dálku totiž o první místo soupeřily Manchester City a Liverpool. Mistrem Anglie se nakonec stali svěřenci Pepa Guardioly.

Fanoušci anglické Premier League se v nedělním programu upínali zejména na dva zápasy. Na dálku spolu totiž bojovaly o titul Manchester City a Liverpool. Mezi oběma týmy byl pouze jednobodový rozdíl, což slibovalo velké drama.

A toho jsme se také dočkali. Po prvních poločasech obou zápasů totiž Manchester City prohrával s Aston Villou a Liverpool hrál nerozhodně s Wolves.

Situace se později ještě více zdramatizovala a Philippe Coutinho, bývalý hráč Liverpoolu, mohl napsat krásný příběh, když proti Citizens skóroval a zařídil Villans vedení 2:0. Kdyby toto skóre celek z Birminghamu udržel, měl by Liverpool titul.

Svěřenci Jürgena Kloppa totiž nakonec proti Wolverhamptonu vyhráli 3:1. Nicméně jak již bylo naznačeno, Coutinho krásný příběh nenapsal. Důvod je prostý. Manchester City totiž předvedl famózní obrat.

Citizens nasázeli Aston Ville tři góly během pěti minut a v Liverpoolu bylo po nadějích. O dva góly se postaral Ilkay Gündogan, jeden vstřelil Rodri. Za Liverpool se prosadili Mané, Salah a Robertson.

Manchester City tak vyhrál Premier League s náskokem jediného bodu před Liverpoolem a potvrdil tak svou dominanci v ligové soutěži, když vyhrál čtvrtý titul z posledních pěti sezon.

Zdroj: Premier League