Spojte se s námi


Fotbal

Papu Gómez obdržel zprávu od španělské antidopingové komise. 2 roky si nezahraje. Bude vracet medaili z MS v Kataru?

Publikováno

dne

Vyhrál mistrovství světa i Evropskou ligu, po sezoně snů se rozhodl přestoupit do Monzy. Světem ještě doléhá aféra Paula Pogby a dopingu, ještě však ani nedozněla a už tu je nový problém. Papu Gómez byl obviněn taktéž, pozitivní vzorek byl přitom odebrán ještě před šampionátem v loňském roce.

Podle ESPN byl pozitivní vzorek argentinskému záložníkovi odebrán v říjnu krátce před tím, než se přidal k reprezentaci. Během listopadu a prosince pomohl Lionelu Messimu a celé Argentině vyhrát mistrovství světa. Zbytek sezony ještě odehrál. Přispěl navíc i k výhře v Evropské lize.

Začalo se však spekulovat, jestli by hráč neměl odevzdat medaile. Vše je ale sporné, jelikož v Evropské lize za celé jaro odehrál 32 minut. Během této minutáže si Gómez nepřipsal jedinou asistenci ani gól. Dalo by se říct, že tam byl do počtu. To se potvrdilo na začátku září, když se rozhodl rozvázat se Sevillou smlouvu.

S nabídkou následně přišla italská Monza. Ve dvou zápasech odehrál celkem 40 minut. Než si ovšem stihl zvyknout, tak přišel dvouletý dopingový zákaz činnosti. Zákaz hraní platí od 20. října 2023 do 20. října 2025.

Vyjádření hráče

Vyjádření hráče k celé situaci se dostavilo krátce po tom klubovém: „Dostal jsem zprávu od španělské antidopingové komise, že moje licence byla pozastavena na dva roky. Nikdy jsem neměl a ani nemám v úmyslu používání zakázaných praktik. Porušení přišlo kvůli terbutalinu v mém těle, který jsem do sebe dostal lžicí sirupu proti kašli.“

Gómez ve vyjádření pokračoval tím, že nalezená látka není zakázána pro profesionální sportovce a v žádné případě nezlepšuje formu nebo herní výkon. Samotný hráč dbá na své právníky, aby se podnětem zabývali. Podle něj případ komise neřešila podle norem.

V závěru celého prohlášení Gómez dodává: „Rád bych poděkoval všem, kteří mi projevovali náklonnost a podporu v těchto těžkých chvílích mého profesionálního života.“

Zdroj: Serie A, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.