Reklama

Pamatujete na něj? Hrál za Most či Mladou Boleslav. Kde působí Alexandre Mendy nyní?

V České republice se pár let jednalo o velmi známé jméno. Alexandre Mendy prošel v naší nejvyšší soutěži několika kluby, nejvíce ovšem zaujal v Mladé Boleslavi. Poté se každopádně přestěhoval do zahraničí a vystřídal několik klubů. V jaké zemi aktuálně působí?

V Česku se Mendy objevil poprvé v roce 2003, kdy nastupoval za béčko Příbrami. Tehdy u nás ještě vystupoval pod celým jménem “Alexandre Noël Mendy”.

V té době ještě hrával na kraji obrany. Pro sezónu 2006 byl povýšen do A-týmu, kde právě nastupoval i na středu zálohy.

Za klub FK Marila Příbram, jak zněl tehdejší celý název klubu, odehrál Mendy 57 zápasů, ve kterých vstřelil 6 gólů a přidal tři asistence. Zde ovšem jeho štace za dva roky končí – prvního července 2006 se přesouvá do Baníku Most.

Na severozápadu Čech stihl Mendy zasáhnout do 40 utkání, kde svou bilanci oproti předchozímu angažmá ještě vylepšil – zaznamenal osm přesných zásahů a dvě asistence.

A na den přesně, byť o dva roky později, přestupuje do Mladé Boleslavi. Poněkud nepřeháníme, když řekneme, že zde prožil vrchol své aktivní kariéry. Jeho tržní hodnota se pohybovala okolo 850 000 eur.

Musíme však přiznat, že nebyl nikdy vyloženě hvězdným hráčem. Na jeho výkony, a v neposlední řadě také bojovnost, se každopádně dalo spolehnout. O tom taky svědčí velká porce odehraných zápasů.

V dresu Mladé Boleslavi nastoupil do 115 utkání, počítáme-li i duely evropských pohárů nebo Mol Cup. Jeho bilance? Dvanáct gólů, dvanáct asistencí a 18 inkasovaných žlutých karet.

Po těchto třech letech strávených v mladoboleslavském dresu, a celkově po devíti letech (jeho profesionální kariéry – pozn. red.) prožitých v Česku naši krajinu opouští.

V dalším průběhu jeho profesionální kariéry se však pohyboval v klubech působících v nižších soutěžích. Po odchodu z Mladé Boleslavi účinkoval v League One, což je třetí nejvyšší soutěž v Anglii. Po nepříliš povedeném angažmá v Chesterfieldu přestoupil do Německa, konkrétně do klubu Hansa Rostock.

V roce 2014 byl téměř pět měsíců bez práce, než po jeho službách sáhl Saarbrücken. Tady už se dokonce jedná o německou regionální ligu, Mendy zde každopádně strávil necelých pět let.

Aktuálně, od prvního července 2019, hraje za franouzský klub Sarreguemines. Tento celek podle franouzského systému soutěží v tzv. Division d’Honneur, což je až šestá nejvyšší liga.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené