Pamatujete? Euro 2004 a legendární trefa Marka Heinze! Podívejte se na jeho gól znovu po 18 letech

Je to nejen velmi památný zápas, nýbrž o to památnější turnaj. Česká republika ovládla ve skupině D všechny zápasy a do vyřazovací fáze postoupila z prvního místa. Naše reprezentace však nejdříve proti Německu prohrávala, Marek Heinz se však postaral o srovnání parádní trefou. Dílo poté dokonal Milan Baroš.

Euro 2004 je pro české fanoušky nejen památným turnajem, ale rovněž srdcovou záležitostí. Pouť naší reprezentaci na tomto mistrovství Evropy ovšem, jak dnes všichni víme, skončila těsně před branami finále.

Dnes, tedy 23. června 2022 je to nicméně přesně 18 let od doby, kdy se takto parádně trefil v zápase proti Německu olomoucký rodák Heinz.

Česká reprezentace v zápase nejdříve prohrávala 0:1, když se v jednadvacáté minutě prosadil Michael Ballack. Heinzův gól ovšem přinesl srovnání a zápas pak v 77. minutě otočil Baroš.

Výhra 2:1 nad Německem znamenala jednak bezproblémový postup ze skupiny (z prvního místa), ale také to, že se naši fotbalisté postarali o konec veškerých nadějí na postup Němců ze skupiny. Zkrátka a dobře – Heinz s Barošem poslali Němce domů.

Z druhého místa, avšak se ztrátou pěti bodů, postoupili ze skupiny D Nizozemci. Ve čtvrtfinále si Češi poradili s Dánskem, a to třemi góly z druhého poločasu, když se nejprve trefil Jan Koller a po něm dvakrát Baroš.

V té době však naši reprezentanti nevěděli, že je v semifinálovém klání proti Řecku čeká hořký konec. Pozdější vítězové turnaje vstřelili na celém Euru pouze sedm branek, i takový počet jim však stačil k celkovému triumfu.

Ve velkém finále na stadionu Benfiky Lisabon rozhodl v 57. minutě Angelos Charisteas, jenž se stal řeckým hrdinou.

Zdroje: UEFA, Euro 2004