Spojte se s námi


Fotbal

Památné momenty: René Higuita a jeho legendární „scorpion kick“

Když se řekne jméno René Higuita, asi každému fotbalovému fanouškovi se vybaví tzv. „škorpion“. Tedy kop za hlavou, který si kolumbijský brankář tak nějak přivlastnil.

Publikováno

dne

Když se řekne jméno René Higuita, asi každému fotbalovému fanouškovi se vybaví tzv. „škorpion“. Tedy kop za hlavou, který si kolumbijský brankář tak nějak přivlastnil.

Památné momenty je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se ve fotbale udály. Dnes se ohlédneme za „škorpionem“ René Higuity.

Brankář René Higuita byl inspirativní, excentrický a průkopnický brankář, který hrál za několik jihoamerických klubových fotbalových týmů a kolumbijskou reprezentaci.

Přestože je považován za jednoho z nejlepších kolumbijských brankářů historie, je známý především pro jednu věc: pro svůj škorpioní kop.

Kvůli jeho riskantnímu stylu hry a jeho temperamentu na fotbalovém hřišti mu jeho fotbaloví spoluhráči přezdívali El Loco (Šílenec).

Škorpion

Stadion ve Wembley tento „škorpioní kop“ viděl během přátelského utkání mezi Anglií a Kolumbií v roce 1995.

K Higuitovi dorazil centr od anglického záložníka Jamieho Redknappa. Místo toho, aby ho chytil, švihl nohama dopředu a patami ho odkopl. Byl to jeho osobní trik, který si sám vymyslel a nacvičil.

Faktem však zůstává, že Higuita viděl ofsajdový praporek. Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd a žádný z útočníků se k němu neblížil. Později přiznal, že by se o zákrok nepokusil, kdyby nebyl odpískán ofsajd. Kdyby udělal chybu ve hře, pamatovali bychom si El Loca za něco úplně jiného.

Higuitu postupem času začali někteří hráči napodobovat, ovšem pouze útočníci, kteří takto vstřelili několik krásných gólů. Žádný gólman už si tohle v dnešní době nedovolí.

Zdroj: Twitter, GiveMeSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.