Spojte se s námi


Fotbal

Památné momenty: Kroos zakroutil míč z rohu přímo do sítě

Na světě nenajdete moc hráčů s lepší technikou, než má Toni Kroos. Německý záložník to znovu dokázal v lednu 2020, kdy exekuci rohového kopu proměnil v okamžitou branku.

Publikováno

dne

Na světě nenajdete moc hráčů s lepší technikou, než má Toni Kroos. Německý záložník to znovu dokázal v lednu 2020, kdy exekuci rohového kopu proměnil v okamžitou branku.

Rohový kop je pro spoustu týmů velkou výhodou, jak vstřelit branku. Pokud máte kvalitního exekutora a pár dobrých hlavičkářů, každá standardní situace může být nebezpečná.

Tak to platí dlouhá léta i v Realu Madrid. Od roku 2014 zde totiž pravidelně zahrává drtivou většinu rohových i přímých kopů Toni Kroos, případně jej zastoupí Luka Modrič.

A k tomu byli hlavičkáři jako Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Sergio Ramos, Gareth Bale, Casemiro či Raphael Varane. Každý roh tak znamenal ohromné nebezpečí.

Jenže v lednu 2020 se Kroos rozhodl vzít všechnu zodpovědnost na svá bedra. V semifinále španělského Superpoháru proti Valencii totiž viděl skvělou příležitost.

V 15. minutě měl k dispozici Real rozehrávku rohového kopu. Kroos si všiml, že brankář Doménech nedává pozor a zakroutil míč přímo do sítě. Gólman Valencie si sice ještě na míč sáhl, ale už si jej srazil jen do sítě.

Ještě před poločasem navíc přidal druhý gól Realu Madrid Isco, ve druhém poločase se trefil i třetí středopolař Los Blancos, Luka Modrič. Za hosty jen v nastavení korigoval z penalty na 1:3 Parejo.

Real Madrid tak postoupil do historicky prvního finále španělského Superpoháru hraném v Saúdské Arábii. V něm narazil na Atlético Madrid a na penalty vyhrál.

Zdroj: Youtube

Reklama

Oblíbené