Spojte se s námi


Fortuna liga

Památné momenty derby: Kalivoda vstřelil gól Spartě, sundal dres, dostal druhou žlutou a červenou

David Kalivoda odehrál ve Slavii 6 sezon, nejvíce fanouškům však utkvěly v paměti dva momenty. Proměněná penalta proti Ajaxu Amsterdam v předkole Ligy mistrů a gól v derby proti Spartě, po kterém přišlo zbytečné vyloučení.

Publikováno

dne

David Kalivoda odehrál ve Slavii 6 sezon, nejvíce fanouškům však utkvěly v paměti dva momenty. Proměněná penalta proti Ajaxu Amsterdam v předkole Ligy mistrů a gól v derby proti Spartě, po kterém přišlo zbytečné vyloučení.

Památné momenty – derby je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se v duelech mezi Spartou a Slavií udály. Dnes se ohlédneme za gólem a vyloučením Davida Kalivody.

31. března 2008 se odehrálo poslední derby pražských „S“ na Strahově, na stadionu Evžena Rošického. A pořádně ho okořenil David Kalivoda. 

Slavia na podzim v derby vyhrála na Letné 2:0, doma chtěla uhájit neporazitelnost se Spartou. Tehdejší sestavy vypadaly následovně: 

Slavia: Vaniak – Dřížďal (66. Hubáček), Suchý, Latka, Pudil – Krajčík (39. Kalivoda), Belaid, Tavares, Abraham, Černý – Toleski (82. Střihavka)

Sparta: Grigar – Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec – Vacek (46. Kisel), Hušek (81. Matušovič), Horváth, Kolář (63. Došek) – Slepička, Kulič

V souboji o titul šlo o hodně, proto nebyla nouze o ostré zákroky a několik žlutých karet. Jednu z nich vyfasoval i Kalivoda, ačkoli ta jeho nebyla za zákrok, nýbrž za protesty o neodpískaném rohovém kopu. 

Poté ale přišla 58. minuta. Marek Suchý krásným pasem za obranu vyslal po levém křídle Belaida, který si to od lajny nikým nehlídaný namířil až k vápnu Sparty. Levačkou poslal centr do vápna, na zadní tyči se zjevil Kalivoda, předskočil Kadlece a poslal Strahov do obrovské euforie. 

Ta tehdy 25letého záložníka přemohla natolik, že na oslavu strhnul dres a běžel ke kotli Slavie. Jenže si v tu chvíli vůbec neuvědomil, že už jednu žlutou kartu dostal a čeká ho tak vyloučení.

Rozhodčí Franěk skutečně neměl na výběr, musel vytáhnout druhou žlutou kartu a Kalivodu poslat do sprch. Slavia pak hrála více než půlhodiny v oslabení, hosté se ale zmohli jen na vyrovnání, když se v 74. minutě z rohu trefil Michal Kadlec.

„Vyloučení mi došlo, až když jsem se začal oblékat, předtím jsem si to v euforii vůbec neuvědomil. Viděl jsem fanoušky, všechny hráče kolem a přišla euforie, která byla silnější než to, abych si uvědomil, že si musím dát pozor,“ popisoval tehdy Kalivoda. 

„Pavel Řehák za ním běžel, ať se někde oblékne…nestihl to. Pozápasové hodnocení v kabině začal KJ (Karel Jarolím) slovy, že chápe, že když se chodí na solárko, tak že je třeba to ukázat..,“ zavzpomínal na Twitteru tehdejší tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Zdroj: SK Slavia Praha, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.