Pád Berlínské zdi přímo na fotbalovém trávníku! Hertha Berlín originálně připomněla důležité výročí

Před třiceti lety padla Berlínská zeď, hlavní symbol studené války. Berlínský bundesligový celek toto výročí velice originálně připomněl přímo na hřišti.

Embed from Getty Images

Kulaté výročí pádu Berlínské zdi vyšlo velice příhodně na datum jednoho z domácích utkání fotbalové Herthy Berlín. Donedávna jediný zástupce hlavního města v Bundeslize si samozřejmě nenechal ujít příležitost připomenout tuto významnou událost v historii města, země a prakticky celého světa.

Stejně jako 28 let rozdělovala v době studené války Berlínská zeď město na dvě části, rozdělila její maketa hřiště na Olympijském stadionu. Při rozcvičení na sebe tudíž týmy Herthy Berlín a RB Lipska nemohly vidět.

Maketa již neexistujícího betonového masivu s nápisem “Společně proti zdem, společně pro Berlín” byla zbořena až ve chvíli, kdy oba celky nastoupily na hřiště.

Menší replika zdi byla nainstalována i před hlavním táborem domácích fanoušků, před kterými bylo také připraveno velké choreo jedné z nejvýznamnějších památek Berlína – Braniborské brány. Diváci si mohli poslechnout i dobové projevy Johna F. Kennedyho a Ronalda Reagana.

Embed from Getty Images

Domácí fotbalisté v sestavě s Vladimírem Daridou nakonec významné výročí neoslavili výhrou. Favorizovaný soupeř z Lipska zvítězil 4:2. Mnohem lépe se ale dařilo druhému bundesligovému celku z Berlína. Nováček Union zdolal venku Mohuč poměrem 3:2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..