Spojte se s námi


Fotbal

Ousmane Dembélé: Sezona bez zranění, ale i bez produktivity

Ousmane Dembélé po 6 letech v létě opustil Barcelonu. Přidal se k odskočenému týmu v rodné Francii, tedy PSG. Společně s Kylianem Mbappém měl táhnout ofenzivu týmu, produktivita u něj však pokulhává. Pokud se však někdo obával častých zraněních, křídelník pochybovače vyvedl z omylu.

Publikováno

dne

Ousmane Dembélé po 6 letech v létě opustil Barcelonu. Přidal se k odskočenému týmu v rodné Francii, tedy PSG. Společně s Kylianem Mbappém měl táhnout ofenzivu týmu, produktivita u něj však pokulhává. Pokud se však někdo obával častých zraněních, křídelník pochybovače vyvedl z omylu.

Dembélé v Barceloně

V roce 2017 stál francouzský křídelník Barcelonu 135 milionů eur. Při zpětném pohledu můžeme v klidu říci, že šlo o jeden z mnoha špatných nejen finančních tahů bývalého vedení katalánského klubu. 20letý mladík za sebou měl tehdy jednu sezonu v Dortmundu s bilancí 10 gólů a 21 asistencí. Přestup do Španělska si vydupal u vedení.

První sezona ve Španělsku odehrál pouhých 24 zápasů s bilancí 4+9 (góly + asistence). V předchozí sezoně za Dortmund nevynechal jediný zápas a zraněný byl po dobu 10 dnů. Po přestupu vynechal hned 31 zápasů! A zde se dostáváme k problému věci. Dembélé byl v Barceloně více zraněný než na hřišti.

Budeme-li pokračovat sezonu po sezoně, tak Francouz postupně vynechal 18, 40, 27, 8 a 19 zápasů. Za 6 let tehdy nadějný křídelník vinou zranění nezasáhl do 143 zápasů!

Kevin – Prince Boateng se v jednom z podcastů rozpovídal o tom, že mladí hráči v Barceloně možná až moc vzhlíželi k Messimu, který netrénoval v tak vysokém tempu, a proto byli nejspíše tolik zranění.

Dembélé za Barcelonu odehrál 185 zápasů, tehdy větší půlku ze všech možných zápasů. Na svém kontě má 40 gólů a 43 asistencí. Fanoušci mu nejspíš nikdy neodpustí odfláknuté zakončení proti Liverpoolu v semifinále Ligy mistrů, které konec konců Barcelonu stálo postup.

Zranění v Paříži

Kdybyste fanouškům Barcelony, nebo snad i dokonce fanouškům Paříže, před začátkem sezony řekli, že Dembélé do začátku dubna neprodělá žádné zranění, vysmáli by se vám. Ale opak je pravdou. Do dnešního dne francouzský křídelník neprodělal jediné zranění. Zápasy vynechává jen kvůli žlutým kartám, jako kdyby svému tělu řekl, že zraněních už bylo dost.

Dembélé v Paříži

Dembélé stál Paříž 50 milionů eur. Nastoupil už do 33 zápasů, ale na svém kontě má pouze jedinou branku. 24. listopadu si Francouz otevřel v novém působišti střelecké konto proti Monaku, konto však stále nerozšířil. Fanoušci nejspíše očekávali, že právě Dembélé pomůže Mbappému s ofenzivou, hvězdný útočník je na to ovšem sám.

Fakt, že Dembélé nemá potřebnou produktivitu nezachrání ani 13 asistencí. Sezona se blíží do své finální části a PSG stále bojuje i v Lize mistrů, pokud chce pomýšlet na úspěch Dembélé by se měl rozehrát k produktivnějším výkonům.

Směrem k nominaci na blížící se EURO, se však nejspíše nemusí bát, jelikož jde o hráče, kterého Deschamps pravidelně nominuje, ať se děje cokoliv.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.