Spojte se s námi


Fotbal

Otec Fatiho: Štve mě, jak se k Ansuovi v Barceloně chovají. Často myslím na odchod do Sevilly

Ansu Fati měl být generačním talentem Barcelony a nástupcem Lionela Messiho. Jenže zranění jej trochu přibrzdila a momentálně je na chvostu hierarchie útoku Culés. Jeho otec Bori Fati je tak velmi naštvaný, jak se ke 20letému mladíkovi v Barceloně chovají.

Publikováno

dne

Ansu Fati měl být generačním talentem Barcelony a nástupcem Lionela Messiho. Jenže zranění jej trochu přibrzdila a momentálně je na chvostu hierarchie útoku Culés. Jeho otec Bori Fati je tak velmi naštvaný, jak se ke 20letému mladíkovi v Barceloně chovají.

Ansu Fati začal nastupovat v Barceloně už jako sedmnáctiletý a působil jako zázrak. Na hřišti si hodně vyhověl s Messim, na svůj věk byl neuvěřitelně vyzrálý a zdálo se, že má Barcelona další klenot.

Ve své první sezóně 2019/20 nasbíral osm gólů a jednu asistenci, začátek té nové měl ještě lepší, když za 7 zápasů stihl nastřílet 4 góly a bilanci 1+2 přidal v Lize mistrů. Jenže poté přišlo prokleté zranění kolene, které Fatiho vyřadilo na rok ze hry.

Po návratu odehrál pár zápasů, ale znovu musel na pár měsíců na marodku. Od konce loňské sezóny už nastupuje celkem pravidelně, ovšem do své staré formy se zatím nedostal.

Barcelona mu však dala desítku Lionela Messiho a měl být tváří klubu pro několik dalších let. Proč tedy nastupuje tak málo?

„Dobrá otázka, zeptejte se Xaviho. Já na to nemám odpověď a on jako trenér bude mít své důvody. Já jako otec jsem naštvaný. Vidět Ansuho hrát tak málo mě štve, ale občas přemýšlím jako otec, ne jako trenér,“ uvedl otec hráče Bori Fati, v rozhovoru pro El Partidazo de COPE.

„Volal jsem Mateuovi (sport. ředitel Barcelony). Myslím, že si zasloužíme mnohem víc. Vždyť mluvíme o desítce Barcelony. Před zraněním hrál s Messim, Suárezem, Griezmannem a Ansu nastupoval. Řekni mi, kteří útočníci v Evropě jsou lepší než tihle,“ nechápe Bori Fati.

Odchod?

Naposledy v El Clásicu Fati nastoupil na poslední minutku, předtím v Bilbau naskočil 8 minut před koncem. Celkově byl v sezóně jen v 35 % zápasů v základní sestavě a odehrál jen 40 % možných minut.

„Štve mě, co se děje. Je to váš fotbalista z La Masie, dostal desítku po Messim, když tu nebyl nikdo jiný, kdo by jí převzal. Štve mě, jak se k Ansuovi chovají co se týče minut. Jedna minutka, pak dvě minuty, pak tři, to mě opravdu vytáčí,“ stěžuje si hráčův otec.

Ve Španělsku se také začíná hlasitě hovořit o možném odchodu Fatiho z Barcelony. Ať už z pohledu klubu, který by se jej chtěl zbavit, nebo z pohledu hráče, který by rád někde pravidelně hrál. Jak vidí odchod Bori?

„Když o tom mluvíme, Ansu říká, že nechce odejít z Barcelony. Já si myslím něco jiného. Chci vidět Ansuho uspět. Kde vidím Ansuho v budoucnosti? Často hodně přemýšlím o Seville,“ překvapil otec 20letého fotbalisty.

Právě ze Sevilly totiž v 10 letech odešel do Barcelony. V andaluském klubu by měl spoustu prostoru rozvinout svůj potenciál a vrátit se do své nejlepší formy, ovšem drtivá většina hráčů Blaugranas se z hostování nevrátila, aby si získala v prvním týmu stálé místo.

Zdroj: El Partidazo de COPE

Reklama

Fotbal

VIDEO: Fanoušci přivítali své hrdiny! Coufal se Součkem absolvovali triumfální jízdu v otevřeném autobuse

West Ham slavil po téměř 60 letech triumf v evropských pohárech. V pražském Edenu dokázal gólem jen pár minut před koncem utkání zvítězit nad Fiorentinou a získal tak pohár pro vítěze Evropské konferenční ligy. Coufal, Souček a spol. oslavili zisk poháru po boku svých fanoušků již na stadionu.

Publikováno

dne

West Ham slavil po téměř 60 letech triumf v evropských pohárech. V pražském Edenu dokázal gólem jen pár minut před koncem utkání zvítězit nad Fiorentinou a získal tak pohár pro vítěze Evropské konferenční ligy. Coufal, Souček a spol. oslavili zisk poháru po boku svých fanoušků již na stadionu, co je ale čekalo v ulicích Londýna, to asi jen tak nečekali.

West Ham zachránil sezonu ziskem evropské trofeje

Na vítězství v evropských pohárech čekali fanoušci téměř 60 let! Poté, co v rámci Premier League West Ham nedokázal navázat na předchozí povedené sezony, si spravil chuť v Evropské konferenční lize a ze zpackané sezony nakonec hráči vytvořili historický úspěch.

Ve finále soutěže, které mělo výraznou českou stopu, se utkali „Kladiváři“ s týmem Fiorentiny na stadionu Fortuna Areny v pražském Edenu.

Na jedné straně do celého zápasu zasáhlo duo Vladimír Coufal a Tomáš Souček, na straně druhé se bohužel Antonín Barák dostal na hřiště až v samotném závěru.

Vyrovnaný zápas plný emocí už mířil do prodloužení. V poslední minutě základní hrací doby ale vykouzlil Lucas Paquetá dokonalou kolmici za obranu Italů a Bowen se tváří v tvář gólmanovi Fiorentiny nemýlil.

První oslavy byly již na stadionu, to pravé peklo ale hráče čekalo až v ulicích Londýna

West Ham tak zachránil sezonu historickým ziskem titulu a hráčům Fiorentiny zbyly jen oči pro pláč. První oslavy vypukly již v Edenu, kde hráči slavili zisk poháru s přítomnými fanoušky, kteří měli to štěstí získat lístek na finálové klání.

Ty pravé oslavy je ale čekaly až teprve v ulicích Londýna. Triumfální jízda otevřeným autobusem a desetitisíce fanoušků, kteří vítali své hrdiny.

Krásný moment pro všechny fanoušky, ale i samotné hráče. Ti si oslavy viditelně užívali. Tanec, zpěv, šampaňské teklo proudem.

Jeden z nejhezčích momentů kariéry sdílel na svých sociálních sítích i český reprezentant Tomáš Souček. „Miluji vás fanoušci West Hamu,“ napsal na svém Twitteru k videopříspěvku z oslav.

Zdroj: Evropská konferenční liga, Twitter účty – Sky Sports Premier League a Tomáš Souček

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Messi jde dohrát kariéru do USA. Které další hvězdy si zahrály v MLS?

Lionel Messi se rozhodl zabalit svou evropskou kariéru a odejít do USA, kde bude nastupovat za Inter Miami. Není sám, který tuhle cestu zvolil, které další hvězdy v MLS nastupovaly?

Publikováno

dne

Lionel Messi se rozhodl zabalit svou evropskou kariéru a odejít do USA, kde bude nastupovat za Inter Miami. Není sám, který tuhle cestu zvolil, které další hvězdy v MLS nastupovaly?

David Beckham

Asi nejslavnější hráč v historii MLS, který tak nějak prošlapal cestu evropským hvězdám do Ameriky. Poté založil i nový klub, Inter Miami, kam právě teď Lionel Messi přichází.

Thierry Henry

Dalším slavným fotbalistou, který se rozhodl završit svou kariéru v Americe, je Thierry Henry. Za New York Red Bulls odehrál 122 zápasů a vstřelil 51 gólů a třikrát se dostal do nejlepší jedenáctky MLS.

Wayne Rooney

I Wayne Rooney zanechal v MLS obrovskou stopu. V roce 2018 přestoupil do D.C. United, kde vstřelil 23 gólů za 48 zápasů.

Zlatan Ibrahimovič

Bůh, který právě ukončil kariéru. V MLS si zahrál za LA Galaxy, kde nasázel ohromných 52 branek za 56 utkání, což činí téměř průměr jednoho gólu za zápas.

Gareth Bale

Nejčerstvější hvězda, která do MLS odešla. Gareth Bale přišel do Los Angeles FC loni v létě a strávil zde sice jen půlroku, ale ihned pomohl k trofeji.

Kaká

I brazilský hračička zamířil dohrát kariéru do USA. Poslední vítěz Zlatého míče před érou Ronalda s Messim odešel do Orlanda v roce 2014 a hrál zde do konce kariéry v roce 2017.

Andrea Pirlo

Pohodlný život v Americe přilákal i italského maestra jménem Andrea Pirlo. V roce 2015 odešel do New Yorku City FC, kde nastupoval čtyři sezóny.

Didier Drogba

Jedna z největších legend Chelsea odešla do Montrealu Impact v roce 2015. Drogba za 33 zápasů nastřílel 21 gólů.

Frank Lampard

Lampard je považován za jednoho z nejlepších záložníků své generace. Po 13 letech v Chelsea odešel do New Yorku City FC, kde ve 29 zápasech vstřelil 15 gólů.

Steven Gerrard

Legenda Liverpoolu zvolila jako destinaci na dohrání kariéry Los Angeles. Za místní Galaxy odehrál Gerrard

Další hvězdy v MLS:

Bastian Schweinsteiger, David Villa, Carlos Vela, Alexandre Pato, Lothar Matthaus, Lorenzo Insigne, Gonzalo Higuain, Carlos Valderrama.

Zdroj: MLS

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Finále Konferenční ligy v Praze, fotbalový svátek

Zápas dvou nejlepších klubů, to je vždy finále, a i když se jednalo až o třetí nejlepší evropskou ligu, stále je to prestižní záležitost. Letos se do pražského finále dostaly týmy West Hamu a Fiorentiny.

Publikováno

dne

Zápas dvou nejlepších klubů, to je vždy finále, a i když se jednalo až o třetí nejlepší evropskou ligu, stále je to prestižní záležitost. Letos se do pražského finále dostaly týmy West Hamu a Fiorentiny.

Poslední úspěchy

West Ham získal svou poslední trofej v roce 1965, kdy vyhrál Pohár vítězů pohárů. Poslední trofej Fiorentiny je zase o trochu méně „vousatější,“ sahá do roku 2001 a jedná se o Italský pohár.

Oba celky tedy dlouho nezískaly žádný titul, a o to víc je pražské finále motivovalo. Jak dopadlo už víme, nicméně pojďme se kouknout trochu pod pokličku.

Malá kapacita jako problém

Před zápasem byl hodně kritizován všude po fotbalovém světě edenský stadion. Prý je malý kapacitou a nevejde se do něj tolik zájemců o lístek, avšak atmosféra byla úžasná, což možná bylo dáno útulností Edenu. Oba tábory fanoušků prostě a jednoduše fandily skvěle.

Tolik se tomu nedivme, stadion The Hammers má kapacitu 60 tisíc lidí. Kdybychom to měli brát jejich optikou, naplnili by onen pražský stadion třikrát jen oni sami. Nicméně, co fanoušci Fiorentiny?

Finále na malých stadionech?

UEFA proto už na kritiku reagovala tím, že se finále bude moct hrát už jen v arénách s minimální kapacitou pro 30 tisíc lidí.

Konferenční liga však byla původně založena proto, aby se dostala i do menších zemí a menších stadionů. Například loňské první finále této soutěže přivítala Tirana s 22 tisícovým stadionem.

Praha jako pořadatel

Praha pro fanoušky udělala hodně. Nejen, že připravila stadion do černozelených barev a celý ho oblékla do UEFA hávu, připravila policii, připravila dopravu, infrastrukturu a hlavně dvě fanzony přímo pro všechny, kteří se nedostanou do Edenu do arény.

Ve fanzoně na Letné se „mačkalo“ 20-25 tisíc lidí už dlouho před zápasem.

Co na to Petr Fousek?

Petr Fousek pro ČT zmínil několik věcí. Mimo jiné třeba, jak bylo těžké sem finále dostat, poté zopakoval, jak se na finále těší a na otázku jaké finále se z českého pohledu chystá, dodal, že je jen „šlehačkou na dortu, když proti sobě stojí Souček s Coufalem na straně jedné a Barák na straně druhé.“

Coufal se Součkem

Samotný zápas byl zpočátku veden opatrně, ale to je u finále takové důležitosti obvyklé. Navíc časem se opatrnost roztrhala a zápas dostal pořádné „grády.“

Coufal se Součkem v součtu podali parádní výkon. Coufal běhal, házel výborné a nebezpečné dlouhé auty, zabraňoval útokům po straně a podal celkově zodpovědný výkon.

Souček byl všude, naběhal skoro 12,5 km, byl v útoku, byl v obraně a především měl dvě poměrně velké šance.

Antonín Barák

Zato fiorentinský Barák se do sestavy nedostal, a to i přesto, že rozhodl semifinále v Basileji. Kouč Italiano mu dal důvěru až na poslední dvě minuty a za tu dobu se to ve fotbale nedá moc stihnout. Škoda.

Zdroj: Česká televize

Pokračovat ve čtení

Oblíbené