Spojte se s námi


Fortuna liga

Ostuda, výkon na divizi, srážka s realitou! Fanoušci Baníku reagují na prohru se Sigmou Olomouc

Baník Ostrava vstoupil do nového ročníku zápasem proti Sigmě Olomouc, přičemž hanácký celek byl na hřišti tím jasně lepším. Pro fanoušky Baníku je prohra 0:3 těžko snesitelným zážitkem i proto, že domácí zejména v druhé půli nepředvedli zhola nic. Jak tedy fanoušci slezského celku reagují na úvodní duel Fortuna ligy?

Publikováno

dne

Baník Ostrava vstoupil do nového ročníku zápasem proti Sigmě Olomouc, přičemž hanácký celek byl na hřišti tím jasně lepším. Pro fanoušky Baníku je prohra 0:3 těžko snesitelným zážitkem i proto, že domácí zejména v druhé půli nepředvedli zhola nic. Jak tedy fanoušci slezského celku reagují na úvodní duel Fortuna ligy?

Měl to být vítězný otvírák nového ligového ročníku. Alespoň tohle předesílali mnozí fanoušci Baníku na sociálních sítích ještě před úvodním zápasem sezóny 2022/23.

Svěřenci Pavla Vrby však předvedli totální zmar, bezzubý výkon a něco, co se ani nedá nazývat fotbalem. Není tak divu, že jsou momentálně fanoušci slezského celku naštvaní, byť se samozřejmě jedná pouze o první kolo.

Jenže i to stačilo, aby Baník rychle vystřízlivěl. Jak ostatně na pozápasové tiskové konferenci prohlásil trenér Vrba, s takovou to nebude ani na střed tabulky. Jsou podobné obavy na místě? Pravděpodobně asi ano, výsledek 0:3 a naprosto fatální chyby v rozehrávce a dalších oblastech totiž hovoří samy za sebe.

Reakce fanoušků Baníku

Pod twitterovým příspěvkem Baníku se objevila řada komentářů ostravských fanoušků a téměř všechny jsou pochopitelně kritické. Výše uvedený názor například naráží na to, že Baníku aktuálně chybí tvůrce hry, byť tuto roli v minulé sezóně nejprve slušně zastával Daniel Tetour. Přechodová fáze je ale dlouhodobě velkým problémem Baníku.

Komentář Marka Kleinera poté doplnila také Milada Hrabalová, která nazvala úvodní zápas Fortuna ligy zcela jasně: „To bylo utrpení!“

Další komentář od fanouška, jenž na Twitteru působí pod přezdívkou margis, napsal: „Pokud nepřijde někdo kreativní a běhavý do středu zálohy a někdo na křídlo, tak sezóna bude asi průšvih.“

To doplňuje také fanoušek Antonín Balnar. „Už dva roky nemáme zálohu. Tečka.“ Další fanoušci pak hovoří o nastaveném zrcadlu sportovnímu úseku, jež nejsou spokojeni s prací sportovního ředitele Baníku Aloise Grussmanna.

Baník tak navzdory očekávání podal opravdu trestuhodný výkon a vítězství z úvodního duelu nového ročníku tak po zásluze bere Sigma Olomouc.

Slezany v příštím kole čeká výjezd do Ďolíčku, kde se Baník střetne s Bohemians, poté na ostravský klub čekají hned dva domácí zápasy. A to proti Zlínu a Teplicím. Cíl je tedy jasný – napravit pošramocenou reputaci a získat co nejvyšší množství bodů.

Zdroj: Baník Ostrava

Reklama

Fortuna liga

Jaké jsou ohlasy veřejnosti na Janktův příchod do Sparty? Fanoušci Slavie budou mít v derby náročnou práci

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S

Publikováno

dne

Jakub Jankto je novou posilou Sparty, do klubu přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována. Tento příchod je ovšem velmi rozporuplný, a to zejména mezi fanoušky pražských S.

Příchod Jakuba Jankta je poměrně rozporuplný. Nehledí se ani tak na jeho výkonnost, ale na klubismus, který se bohužel v našich končinách poslední dobou poměrně vytrácí.

Třeba takový Jan Kuchta byl dříve velkým oblíbencem sešívaných, nyní mu nemohou přijít na jméno a očekává se pískání na jeho osobu. Rozhodně nebude jediný.

Právě na to poukázal fanoušek Sparty s přezdívkou Kryštøf, který zmínil několik jmen a mezi nimi byl i právě Jankto.

Mimo zmíněná jména slávisté nemají v oblibě ani Tomáše Čvančaru či Tomáše Wiesnera, ovšem třeba takový Jaroslav Zelený většině příliš nevadí.

Jankto je rozporuplný nejen z důvodu jeho minulosti ve Slavii, přeci jen si v ní v seniorském týmu ani nezahrál, ovšem mnohokrát se vyjadřoval jakým je slávistou, dokonce přinesl do jejího muzea svůj dres s popisem, kde uznává svou lásku ke klubu.

Fanoušci Sparty se po jeho příchodu dělí na dva tábory. Negativní pohled na něj je poměrně logický, ovšem mnoha toto vůbec nevadí. Delší doba bez úspěchu zkrátka klubismus mírně upozadí, jsou totiž potřeba výsledky a o kvalitách Jankta pochyb není.

„Je pro mě nepříjemné sledovat, že Jankta nekrytě přijímají mnozí fanoušci Sparty. Není to správné. Jankto se až příliš vymezoval, sám si to určil. Stejně jako nebyl přijímán ve slávistické obci Straka (nebo Abraham), měl by být stejný přístup i k JJ. Mrzí mě, že se doba mění,“ napsal na Twitter uživatel s přezdívkou Tolsimir.

Kdyby někdo na jaře fanouškům českého fotbalu řekl, že za Spartu budou kopat Kuchta s Janktem, asi by jej poslali rovnou do blázince. U Jankta obzvláště, přeci jen hraje celou kariéru v zahraničí. O velká překvapení v letním přestupovém období zkrátka nebyla nouze.

Zdroj: AC Sparta Praha, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Sparta? Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů, řekl Jankto

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Publikováno

dne

Jakub Jankto je minimálně na rok hráčem pražské Sparty. Šestadvacetiletý křídelník přišel do Prahy na roční hostování s opcí ze španělského Getafe, které by dle posledních informací mělo hráče z části i nadále platit. Co řekl český reprezentant po příchodu?

Když se před pár týdny začalo spekulovat o přestupu Jakub Jankta do Sparty, vypadalo to jako klasická kachna. Ovšem z více stran se objevovaly názory, že tomu tak být nemusí.

Dnes již všichni víme, že Jankto je novou posilou Sparty, přišel na roční hostování s opcí. Proč se reprezentační křídelník rozhodl zrovna pro Spartu?

„Ten klub se mi poslední dobou strašně líbí. Spartu sleduju už poslední dva roky. Nejen její zápasy, ale jak se klub chová navenek a kteří lidé ve Spartě figurují. Tomáš Rosický i Brian Priske na mě udělali skvělý dojem.

Stejně tak Honza Mejdr, Ondra Čelůstka, David Pavelka a můžu pokračovat. Hned jsem věděl, že Sparta je ten správný klub a že budeme moci dát lidem to, co tady nebylo poslední roky. To znamená radost ze hry a hlavně body. Jsem tady kvůli vítězství,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Jankto následně pochválil zázemí, kterým se Sparta pyšní. Pro mnohé je ovšem překvapením, proč se vrací zpátky do České republiky, když je mu pouhých 26 let.

„Určitě to není žádné zabrzdění. Variant bylo opravu víc. Já už jsem ale cítil, že se potřebuju vrátit domů. Opravdu není lehké být takhle dlouho v zahraničí. Kdyby mi někdo řekl, že budu osm let v zahraničí, z toho sedm let v Itálii a rok ve Španělsku. Teď už jsem cítil, že se potřebuju vrátit sem.

Myslím si, že Sparta je pro mě ideální klub. Doufám, že to nebude jenom na rok a že mě potom třeba Sparta koupí, budoucnost bude daleko zářivější a já tu budu moci strávit třeba několik šťastných let. Je to jen na mně, jaké výkony budu podávat na hřišti,“ dodal.

Kdy bude mít Jankto premiéru? Vše záleží na něm a trenérském týmu. Pokud se vše bude dařit jak má, může již v neděli naskočit doma proti Sigmě Olomouc. V opačném případě za týden v Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jakub Jankto oficiálně sparťanem! Do klubu přichází na roční hostování s opcí

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Publikováno

dne

Pražská Sparta představila novou posilu! Jejím hráčem se stává Jakub Jankto, šestadvacetiletý křídelník přichází ze španělského Getafe na roční hostování s opcí, jejíž výše nebyla blíže specifikována.

Spekulace se potvrdily. Do Sparty přichází reprezentační křídelník Jakub Jankto, který je odchovancem konkurenční Slavie. Z té přestoupil do Udinese, kde těžil ze spolupráce s Antonínem Barákem.

Následně se přesunul do Sampdorie a jeho posledním zahraničním angažmá bylo španělské Getafe, kde se mu příliš, i vinou zranění, nevedlo. Nyní z něj přichází na roční hostování s opcí do pražské Sparty.

„Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě,“ řekl pro klubový web Tomáš Rosický.

Janktův přestup se řeší již několik týdnů, Sparta má totiž problém na křídlech a se zraněním Lukáše Haraslína bylo jisté, že je nutností tento post doplnit.

„Jakub přichází proto, abychom ještě zkvalitnili kádr a umožnili trenérovi větší variabilitu při skládání sestavy,“ dodal Rosický.

Premiéru si bude moci reprezentační záložník odbýt již v neděli, kdy Sparta na Letné hostí olomouckou Sigmu. Pokud ještě nebude připraven, o kolo později pojede s týmem do Mladé Boleslavi.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené