Spojte se s námi


Chance Liga

Ostravský Baník znovu trénuje a má v plánu vyprodat Bazaly

Publikováno

dne

V souladu s postupným uvolňováním restrikcí vlády kvůli šíření koronaviru se do práce vrací i prvoligoví fotbalisté v českých klubech. Výjimkou není ani Baník Ostrava, jenž tak učinil v úterý, čili den po opuštění od původního zákazu. Slezané pak chtějí v rámci vzpomínkové akce zaplnit svůj bývalý stadion na Bazalech – alespoň virtuálně.

Zdroj: fcb.cz

Baníkovci jsou zpátky v práci. Ačkoliv se nejedná o klasický režim, rozhodně jde o změnu oproti individuálním plánům, které museli hráči dodržovat ve svých domovech. Vše samozřejmě probíhá za zvýšené bezpečnosti – na místě nechybí dezinfekční prostředky, teploměry na měření teploty a hráči musí dodržovat rozestupy.

Zároveň jich na trávníku areálu v Radvanicích mohlo být pouze 8, což se dotklo všech ostatních účastníků letošního ročníku FORTUNA:LIGY. „Není to ještě samozřejmě ten klasický trénink, kde dochází i k soubojům, ale jde o příjemnou změnu oproti dlouhé individuální přípravě,“ pravil Milan Lalkovič asi za všechny zúčastněné.

Můžeme si nahrát mezi sebou nebo vystřelit na bránu a není to jenom dokola běhání po lese, což bylo dosti únavné,“ dodával sedmadvacetiletý rodák z Košic, jehož se týkala skupinka č. 2. V ní figuroval i Adam Jánoš, jenž po zranění už bez problémů cvičí. „Jsem taky rád, že už můžeme aspoň takto trénovat,“ nechal se slyšet Jan Laštůvka.

Brankářská jednička slezského celku dále řekla, že doufá v rychlé zjištění data, kdy se vše vrátí do normálu, aby se dala časově naladit forma a dodala, že je to pořád lepší než sólová cvičení. Laštůvka se doma udržoval ve formě na vzdušném kole a jeho kolegu z obrany Patrizia Stronatiho šlo často spatřit při běhu v baníkovské kukle.

Na zápasy to sice ještě na Městském stadionu ve Vítkovicích nějakou dobu nevypadá, ovšem to neznamená, že by Chachaři přišli o dávku emocí v rámci fotbalového utkání. Tentokrát se ale bude cestovat zpět v čase a prostřednictvím video-streamu na oficiálním webu nabízí klub znovu zhlédnout vypjatý duel se Spartou Praha z roku 2003.

Ten se uskutečnil na začátku března a živě bude k vidění v pátek 24. dubna od šesté hodiny podvečerní. Zájemci si mohou koupit virtuální lístek (cena je dle sektorů 20 až 500 Kč, pro permanentkáře je zdarma) a kompletní výtěžek z tohoto vstupného poputuje na mládežnické výběry FCB. V nabídce je i dobový bulletin.

V rámci VIP vstupenky, která je na vrcholu cenového rozhraní pak budou všechny předzápasové magazíny z předmistrovské sezony 2002/03. Klub prostřednictvím webu fcb.cz dále prozradil, že chystá ještě minimálně dva podobné záznamy. Dodejme, že v tomto případě bylo na Bazalech přítomno přes 17 tisíc diváků.

Více jich v té sezoně nepřišlo na žádné utkání. Domácí mač v ní jinak nenavštívilo ani 10 tisíc lidí. Připomeňme, že Baník se po dvou brankách Maria Ličky a jedné od Václava Svěrkoše radoval z vítězství 3:2. Za hosty tehdy váleli mimo jiné i Karel Poborský, Libor Sionko, Tomáš Hübschmann, Zdeněk Grygera nebo Tomáš Sivok.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.