Spojte se s námi


Fotbal

Osimhen jako Cristiano Ronaldo? Je jedna věc, ve které jsou naprosto stejní, má jasno Rudi Garcia

Mistrovskou Neapol bude od příští sezóny po konci Luciana Spallettiho koučovat Rudi Garcia. Nový trenér Partenopei přirovnal současnou ofenzivní hvězdu týmu Victora Osimhena ke Cristianu Ronaldovi, kterého ještě nedávno vedl v Al-Nassru.

Publikováno

dne

Mistrovskou Neapol bude od příští sezóny po konci Luciana Spallettiho koučovat Rudi Garcia. Nový trenér Partenopei přirovnal současnou ofenzivní hvězdu týmu Victora Osimhena ke Cristianu Ronaldovi, kterého ještě nedávno vedl v Al-Nassru.

V Lize mistrů sice nedošli tak daleko, jak si představovali, i tak se ale dá říci, že Spalletti prožil s Partenopei snovou minulou sezónu. Italský stratég totiž do klubu z města pod Vesuvem vrátil po dlouhých 33 letech trofej pro mistra Serie A.

Po skončení sezóny a oslav Scudetta ale čtyřiašedesátiletý kouč prohlásil, že si od fotbalu chce vzít pauzu. Důvodem mělo být veliké vyčerpání.

Nyní to však vypadá přece jen trochu jinak. Dnes již bývalý kouč Neapole by se podle italských médií měl stát novým koučem italské reprezentace.

Klub musel každopádně nastalou situaci v podobě odchodu trenéra Spallettiho řešit. A podařilo se, byť jak moc úspěšně se ukáže až v průběhu nadcházející sezóny. Neapol totiž od nové sezóny povede Rudi Garcia.

Tedy trenér, který úplně naposledy trénoval Al-Nassr, odkud byl však nejen kvůli rozporům a hádce s Cristianem Ronaldem vyhozen. A právě po zkušenostech ze saúdskoarabského celku Garcia srovnal portugalskou hvězdu s Nigerijcem Osimhenem.

Je to vůdce, podobně jako Ronaldo

Co tedy podle nového kouče Neapole mají Ronaldo a Osimhen podobné? „Osimhen je vůdce, vždy chce vyhrávat a táhnout tým,“ řekl Garcia v rozhovoru pro DAZN, jehož slova cituje také server Corriere dello Sport.

„Je trochu jako Cristiano Ronaldo. Když vyhrává, je super šťastný. Volá spoluhráčům, aby se s ním vyfotili, a to se mi líbí. Je jedním z nejlepších na světě, mohl by jen útočit, ale pomáhá týmu i v defenzivě, tlačí na soupeře a je to tak dobré pro tým. To patří k jeho kvalitám,“ popisuje Garcia.

„S Cristianem jsem si rozuměl. Na tréninky přicházel jako první a odcházel jako poslední. Je to neuvěřitelný vůdce,“ dodal.

Zdroje: Corriere dello Sport, Football Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.