Spojte se s námi


Evropská liga

Opustí Atalantu po výhře Evropské ligy trenér? Gasperini promluvil o lákavé nabídce: Jako když jste ženatý a máte děti, ale potkáte krásnou ženu…

Historický úspěch a po něm velké loučení? Není to nemožné. Atalanta ve středu došla pro trofej v Evropské lize, po sezoně by ji však mohl opustit dlouholetý kouč Gian Piero Gasperini. Má totiž na stole lákavou nabídku, o níž zajímavě promluvil.

Publikováno

dne

Historický úspěch a po něm velké loučení? Není to nemožné. Atalanta ve středu došla pro trofej v Evropské lize, po sezoně by ji však mohl opustit dlouholetý kouč Gian Piero Gasperini. Má totiž na stole lákavou nabídku, o níž zajímavě promluvil.

Italský fotbal slaví, zejména pak Atalanta. Mužstvo z Bergama ve středu večer vyhrálo Evropskou ligu a došlo si pro historicky první mezinárodní trofej. Dosud největším milníkem v klubové historii byla výhra italského poháru v sezoně 1962/63.

Jinak italský klub vyhrával pouze nižší ligové soutěže. Hned pětkrát ovládl druhou ligu, jednou třetí. Mimo to ale první velký úspěch slaví dlouho uznávaný kouč Gian Piero Gasperini. Pro již 66letého kouče je to vůbec první trofej v trenérské kariéře.

Přitom je nutno zmínit, že Gasperini je v italském fotbale pojem. Když do Bergama přicházel, jednalo se o tým, který bojoval o udržení mezi elitou, případně patřil jasně do druhé půlky tabulky Serie A.

Jakmile však v roce 2016 odstartovala jeho éra, tak se začaly dít věci. Atalanta začala konkurovat věhlasným a bohatějším velkoklubům, začala hrát o evropské poháry a skončila nejhůře osmá. Hned čtyřikrát skončila v první čtyřce, z toho třikrát na třetím místě.

Mimo to Gasperini naordinoval svým svěřecům velmi atraktivní fotbal. Umí pracovat systémově, skvěle pracuje se svými svěřenci i s omezenými prostředky. Nelze se divit, že je o něj nyní zájem jinde.

Opustí Gasperini Atalantu?

Gian Piero Gasperini je v Atalantě již osm let, smlouvu má ještě do června 2025, nicméně mohl se rozloučit lépe než evropským úspěchem? Co bude s jeho osobou dál, to není jisté. Vedení klubu věří, že italský stratég i nadále zůstane v Bergamu.

Sám trenér si ale tak jistý není. Velký zájem o něj má Neapol, což by pro něj byla ohromná výzva. „Dnes večer slavíme, zítra budu mluvit s prezidentem. Uvidíme, jak to dopadne,“ nechal se hned po středečním finále slyšet pro Sky Sport Italia.

„Jsem ve zvláštní situaci. Je to srovnatelné s tím, když jste ženatý, máte děti, ale potkáte naprosto krásnou ženu. Ale možná to není dobrý příklad, který bych měl říkat v televizi,“ pobavil 66letý kouč.

Neapol se nijak zájmem o lodivoda Atalanty netají. Prezident klubu Aurelio De Laurentiis uvažuje o kompletní přestavbě klubu a Gasperini by v ní figuroval s novým sportovním ředitelem Giovannim Manou.

Za zmínku pak stojí, že sám Gasperini prohlásil, že mu nejde o peníze, ale o výzvu, která jej zaujala. Neapol tedy není bez šance na jeho zisk.

Zdroj: Sky Sport Italia, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.