Spojte se s námi


Fotbal

Okradli Newcastle? Obrovská sra*ka, zuří legenda Anglie. Podle pravidel to nebyla penalta, nechápal trenér

Zářez. Takovéhle slovo mají na jazyku hráči Newcastlu po úterním utkání s PSG. Domácí totiž srovnali až v 96. minutě po velice sporné penaltě, která se podle pravidel pískat neměla.

Publikováno

dne

Zářez. Takovéhle slovo mají na jazyku hráči Newcastlu po úterním utkání s PSG. Domácí totiž srovnali až v 96. minutě po velice sporné penaltě, která se podle pravidel pískat neměla.

Newcastle šel ve 24. minutě do vedení díky dorážce Alexandera Isaka, poté už se spíše bránil. Zejména druhý poločas byl pod velkým tlakem, jenže PSG své šance nedokázalo proměnit.

Obranný val hostů tak nadále odolával, první zděšení přišlo v 90. minutě, když sudí nastavil překvapivých osm minut. Na hřišti se rozhodně nepřerušovala hra natolik, aby se muselo nastavovat tolik.

A v 96. minutě přišel největší šok. Dembélého přihrávka ve vápně hostů šla do těla Livramenta, od nějž se odrazila do ruky. Hráči PSG ihned začali reklamovat penaltu, ale podle pravidel je toto ukázková situace, kdy se penalta nemá pískát. Výklad je, že pokud se míč odrazí do ruky bránícího hráče od těla, není to penalta.

Jenže VAR stejně jinak skvěle pískajícího sudího Szymona Marciniaka zavolal, ať se jde na situaci podívat. A polský rozhodčí po chvíli uvažování ukázal na bílý puntík. Penaltu následně proměnil Kylian Mbappé.

V hráčích Newcastlu zůstala hořkost. A nejen v nich, v celé Anglii tato podivná penalta dost rezonovala. Hodně ostře se na síti X vyjádřila třeba legenda Newcastlu Alan Shearer.

Obrovská sra*ka

„Udělejte mi ku*va laskavost. To je obrovská sra*ka,“ napsal na X Shearer a připojil hasthag VAR. V komentářích poté ještě souhlasil s fanoušky, že je to nechutné.

„Myslím, že to nebyla penalta. Opakovaný záběr neukazuje intenzitu, v jaké rychlosti míč letěl. První se míč dotkne těla, to je ten klíč. Když se míč nejdřív dotkne těla a pak ruky, není to penalta a nemělo by nás to stát zápas,“ nechápal v rozhovoru pro TNT trenér Newcastlu Eddie Howe.

„Logicky nemůžu říct, co si o tom uvnitř myslím,“ krotil své emoce, aby nedostal případně velkou pokutu nebo stopku na lavičku.

Zdroj: TNT, X

Reklama

Oblíbené