Okénko La Ligy: Alaba z lavičky vystřelil výhru Realu Madrid, Barceloně ani finanční páky nepomohly ke vstřelení gólu

La Liga má za sebou první kolo, které si připravilo několik překvapivých výsledků. Real Madrid musel proti nováčkovi z Almerie otáčet až v druhém poločase, Barcelona potřetí v řadě nedokázala porazit Rayo Vallecano.

Real Madrid

Začněme u úřadujícího šampiona. Real Madrid v týdnu získal další trofej, když v evropském Superpoháru porazil Frankfurt. V neděli večer jej čekal duel na půdě Almeríe, Carlo Ancelotti lehce promíchal sestavou. Poprvé v základu se objevily posily Antonio Rüdiger a Aurélien Tchouaméni, oproti Frankfurtu byli v základu i Nacho, Lucas Vázquez a Eduardo Camavinga.

Jenže Los Blancos jakoby nastoupili v exhibičním tempu a houževnatý nováček jej zaskočil. Almería šla už v šesté minutě do vedení zásluhou Ramazaniho, poté převzal otěže Real a vypracoval si několik šancí, jenže je trestuhodně zahazoval. Jen v prvním poločas si Merengues připsali 17 střel, 7 na branku, 15 rohových kopů a 68% držení míče.

Ve druhém poločase úřadující šampion ještě zvýšil obrátky a přineslo to kýžené ovoce. V 61. minutě se ve vápně prosmýkl Vinícius, jeho střelu brankář Martinez vyrazil k Benzemovi, kterému ve skluzu vypíchl míč obránce k Vazquézovi, který jej doklepl do sítě.

V 75. minutě byl těsně před vápnem faulován Modrič. Ancelotti využil situace a vystřídal do hry poslal šikovného leváka Davida Alabu, kterému řekl, ať se hned postaví k přímému kopu a dá gól. Rakouský univerzál poslechl a prvním dotykem poslal míč o tyč do sítě.

Barcelona

Barcelona na poslední chvíli stihla zaregistrovat většinu svých posil, do hry se tak dostali Andreas Christensen, Robert Lewandowski, Raphinha, Franck Kessié a Ousmane Dembélé se Sergi Robertem, jenž podepsali novou smlouvu. Jediný, kdo stále čeká, je Julés Koundé.

Los Barceloně opticky nahrál, jelikož na Camp Nou přijelo Rayo Vallecano, fanoušci tak čekali spoustu gólů a pozitivní naladění do nové sezóny. Jenže to skutečně bylo pouze opticky, madridský celek skutečně není oblíbeným soupeřem pro Blaugranas.

Od loňského návratu mezi elitu Rayo s Barcelonou ještě neprohrálo. V minulé sezóně dvakrát vyhrálo 1:0, teď přišla bezbranková remíza. A Culés tak nepomohly ani finanční páky a fakt, že je nejvíce utrácejícím celkem na světě v letním přestupovém období.

Zbrusu nový útok Barcelony si vypracoval několik šancí, jenže dobře připravenou obranu Raya a skvěle chytajícího Dimitrievskiho nepřekonal. V nastavení korunoval zmar Katalánců kapitán Sergio Busquets, který za úder loktem viděl červenou kartu.

Atlético Madrid

Colchoneros ve svém prvním zápase nemuseli cestovat moc daleko, vyjeli jen na předměstí Madridu do Getafe. Na pohodlnou výhru 3:0 se Atletico ani moc nadřít nemuselo, stačilo mu k tomu 5 střel na branku.

Hattrickem asistencí se blýskl João Felix. Dvěma góly se představil i navrátilec z Juventusu Álvaro Morata. Třetí branku přidal střídající Antoinne Griezmann.

Atlético se tak díky vysoké výhře zařadilo na čelo tabulky po bok Villarrealu a Betisu, kteří také vyhráli 3:0.

Sevilla

Další překvapivý výsledek má na kontě Sevilla, jenž padla na půdě Osasuny. Už v deváté minutě otevřel skóre útočník domácích Chimy Avila, v jedenácté minutě však srovnal Rafa Mir.

Ve druhém poločase chtěli Andalusané zápas otočit a tlačili se do útoku, jenže to byla Osasuna, kdo udeřil. V 74. minutě proměnil nařízenou penaltu Aimar Oroz a poslal domácí do vedení.

To už si Osasuna pohlídala a vyhrála 2:1. Pro Sevillu je to tak hned ze startu velká rána do klubových ambicí.

Zdroj: La Liga

Bundesliga

Dočkají se Schick a Hložek hvězdného trenéra? Leverkusen už navázal kontakt

Bayer Leverkusen prožívá katastrofální start do sezony a má tak na svědomí jedno z největších letošních překvapení. Nelze se tedy divit, že vedení klubu přemýšlí, jak situaci zlepšit. Dokonce již mělo kontaktovat hvězdného trenéra.

Leverkusen zahájil sezonu tragicky

Pohled na tabulku Bundesligy po osmi odehraných kolech nabízí mnoho překvapení. Na čele je Union Berlín, druhý je Frankfurt, až třetí místo drží Bayern Mnichov. A před sezonou nemyslitelné věci lze pozorovat i na druhém konci tabulky.

Bayer Leverkusen, jenž udržel všechny klíčové hráče a vyhlašoval útok na minimálně druhé místo, je aktuálně druhý od konce. Na kontě má jedinou výhru, dvě remízy a pět proher. Hůře je na tom pouze poslední Bochum s jediným bodem.

Mužstvo, v němž figurují Patrik Schick a Adam Hložek, je navíc venku z poháru, kde chtělo útočit na vítězství. Už v prvním kole vypadl Leverkusen s nováčkem třetí ligy.

Aby toho nebylo málo, ani v Lize mistrů to zatím nevypadá růžově. Debakl s Bruggami však Leverkusen odčinil výhrou nad Atléticem Madrid.

Dojde ke změně trenéra?

Vzhledem k tragickému startu se nelze divit, že vedení klubu přemýšlí, jak situaci co nejdříve radikálně zlepšit. Nabízelo se skvělé řešení v podobě výměny trenéra. Na trhu je k dispozici jedno z největších trenérských es současnosti.

A přesně k tomu se Leverkusen skutečně uchýlil. Generální ředitel Leverkusenu Fernando Carro přiznal, že na vyhazov trenéra Gerarda Seoaneho rozhodně není nepřipraven. Podle šéfreportéra Sport1 Patricka Bergera už kontaktoval Thomase Tuchela.

Tuchel byl nedávno vyhozen z Chelsea. Dříve vedl například PSG nebo Borussii Dortmund. Ve své kariéře získal několik trofejí a lepšího trenéra bez angažmá byste nyní hledali jen stěží. Navíc takového, u kterého je alespoň malá šance, že by v Bundeslize vedl jiný tým než Bayern.

Jenže Leverkusen se prý dočkal negativní odpovědi. Tuchel měl nabídku stát se hlavním trenérem odmítnout. Není však vyloučeno, že budou jednání pokračovat.

Zdroj: Sport1, Bundesliga, Transfermarkt

Fortuna liga

Haaland do Slavie? Místo Premier League mohl válet v Česku, sešívaní měli o Nora dříve zájem

Peter Olayinka, Stanislav Tecl a Erling Haaland. Tak mohl vypadat útok pražské Slavie. Ne, nejsme blázni, sešívaní skutečně norského fotbalistu v roce 2018 skautovali a měli velký zájem jej přivést do Edenu. Haaland se ale nakonec vydal jinou cestou.

Píše se prosinec 2018, Slavia vede tabulku, jenže Trpišovskému se rozpadá útok, Stanislav Tecl i Mick van Buren jsou zranění, Milan Škoda zase ještě není po zranění stoprocentně fit. Vedení tak v zimě plánuje posílit útočnou vozbu.

A kouká se na sever Evropy. Slávistický managament se zaměřil na jednadvacetiletého Brazilce Allana Sousu, který hrál za dánské Vejle. V hledáčku však mají ještě jednoho hráče, který je však méně reálný.

Slavia se totiž údajně zajímala o norského mladíka Erlinga Haalanda. Dnes je sice považovaný za jednoho z nejlepších hráčů na světě, tehdy byl však 18letý fotbalista brán jen jako velký talent s příslibem do budoucna.

Tehdy nastupoval Haaland za Molde a v 50 zápasech nasázel 20 gólů. Přitahoval logicky zájem několika týmů Evropy, jenže ve hře prý byla podle deníku Aktuálně i varianta, že by Haaland přestoupil do čínského klubu Kuoan Peking, který by ho poslal na hostování do sesterské Slavie.

Norský mladík však nakonec přestoupil do Red Bullu Salcburk, který za něj poslal do Norska čtyři miliony eur. To se momentálně zdá jako směšná částka a je škoda, že Slavia nepřitlačila, ačkoliv to zřejmě nebylo celé o penězích, s koncernem Red Bullu a jeho produkováním talentů se dá těžko srovnávat.

Momentálně Haaland válí v Premier League a drtí všechny rekordy. V 8 zápasech nasázel už 14 gólů, na kontě má tři hattricky a všichni mu předpovídají zlomení gólového rekordu anglické ligy.

Přitom kdyby osud jen trochu chtěl, mohli jsme si pravděpodobného budoucího majitele Zlatého míče užívat chvíli na českých trávnících.

Zdroj: Aktuálně

Jaký je rozdíl mezi Haalandem a Messim? Guardiola vysvětluje, proč nebude nikdy jako argentinský kouzelník

Lionel Messi je považován společně s Cristianem Ronaldem za nejlepšího fotbalistu na světě. Ovšem mnoho fanoušků nepřestává udivovat, jak si Erling Haaland zatím podmaňuje Premier League. Co řekl na adresu obou fotbalistů Pep Guardiola?

Manchester City dokázal o víkendu porazit svého rivala z United jasným výsledkem 6:3. Hattricky se zaskvěla dvojice Haaland a Foden. Právě o norském útočníkovi byla řeč v pozápasových rozhovorech.

Po derby dostal španělský trenér otázku, jestli si myslí, že Haaland může skórovat v každém zápase. Zrovna tak jako Messi, kterého trénoval v Barceloně.

„Ano, ale jsou rozdílní. Haaland potřebuje své spoluhráče, ale jakmile se dostane do vápna… Neuvěřitelné. Messi má schopnost udělat vše sám,“ prohlásil trenér Manchesteru City.

Guardiola se netají tím, že Messi je pro něj fotbalistou, který je na úplně jiné úrovni než všichni ostatní. Soudí tak na základě jejich společných let strávených v Barceloně, konkrétně v letech 2008 až 2012.

Právě v sezoně 2011/12 zažil Messi pod Guardiolou zatím bodově nejpovedenější období. Ve 37 ligových zápasech nastřílel neuvěřitelných 50 branek, navíc na dalších 19 přihrával a právem si vysloužil za své výkony Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu roku.

Nabízí se otázka, zda-li bude vůbec někdy jeho rekord překonán. Ovšem, kdo jiný by to měl být než právě rozjetý norský zabiják?

Haaland nastřílel doposud v osmi zápasech Premier League 14 branek, 3x vsítil hattrick a další 3 góly připravil pro své spoluhráče. Kdyby pokračoval v tomto trendu, tak by mohl v tomto ročníku posbírat přes 60 branek.

Zdroje: Givemesport, Manchestereveningnews, Transfermarkt