Spojte se s námi


Fotbal

Odejde bývalý slávista a Petar Musa z Benfiky? Poptávají ho dva kluby z Itálie

O Chorvata Petera Musu projevují údajně velký zájem hned dva italské kluby. Už dříve se spekulovalo o zájmu Neapole, nyní údajně přibyl i Juventus. Ať je to tak, či onak, bývalý hráč Slavie je nyní ve světě velké téma a dost možná udělá další velký krok ve své kariéře.

Publikováno

dne

O Chorvata Petera Musu projevují údajně velký zájem hned dva italské kluby. Už dříve se spekulovalo o zájmu Neapole, nyní údajně přibyl i Juventus. Ať je to tak, či onak, bývalý hráč Slavie je nyní ve světě velké téma a dost možná udělá další velký krok ve své kariéře.

Petar Musa do Itálie?

Musa má aktuálně v Benfice Lisabon podepsanou smlouvu do roku 2027. V tomto ročníku nastoupil v dresu portugalského týmu do 12 soutěžních ligových zápasů a vstřelil 4 branky a na 2 asistoval.

Minulost 25letého rodáka ze Záhřebu je vázaná s českou fotbalovou ligou. Přes B-tým Slavie, Viktorii Žižkov, Slovan Liberec, A-tým sešívaných a následně hostování v německém Unionu Berlín a portugalské Boavistě, která uplatnila na Musu opci, se dostal až do Benfiky.

Nyní se ale chorvatský útočník dle novináře Nicola Schiry stal velmi zajímavým zbožím pro italské kluby. Údajně by se mělo jednat o Neapol, která se o Petera již dříve zajímala, a poté dalšího giganta Juventus.

Musa, jenž střílí góly především svojí silnější pravou nohou, hraje na pozici středního útočníka. Jak ho známe z české fotbalové ligy, jedná o velice důrazného a soubojového hráče. S kvalitní hlavičkou a silou v osobních soubojích je velmi platným především ve vápně.

Dle zdroje Transfermarkt je aktuální tržní hodnota Musy 8 milionů eur, ale velmi pravděpodobně bude jeho případná přestupová částka ještě vyšší.

Exslávistická kolonie hráčů v Benfice

V Benfice hrají krom Musy i další dva exslávisti. Jedním z nich je Alexandar Bah, který je ale aktuálně zraněný. Právě dánský reprezentant byl před zraněním obrovskou oporou a pilířem portugalského týmu a projevovaly o něj zájem kluby jako slavná Barcelona a další.

Posledním z hráčů s historií z pražského celku je český reprezentant David Jurásek. Ten aktuálně neprožívá dobré období, když plní pozici náhradníka. Navíc se Benfica rozhodla přivézt na jeho post další konkurenci. Každopádně je vidět, že bývalí hráči Slavie se ve světě neztrácí a je o ně velký zájem.

Zdroj: Twitter, inFotbal, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.