Odchody Součka a Coufala jsou skvělou vizitkou působení Slavie v Lize mistrů. Je dobře, že se uvažuje i o dalších fotbalistech, říká Pavel Horváth

Pětačtyřicetiletý Pavel Horváth má za sebou skvělou hráčskou kariéru. Kromě dvou ligových titulů se Spartou získal i tři mistrovské tituly v plzeňské Viktorii, kde si zahrál i Ligu mistrů. Co říká současný trenér Příbrami na situaci v českém fotbale a kolikrát už byl testován?

Zdroj: fkpribram.cz

Jaký máte názor na situaci okolo Romana Berbra?

Tak já nevím, jestli jsem ten pravý, ale tak všichni bojujeme za nějakou čistotu sportu a bohužel asi ty důkazy, nebo to, co se děje, není náhoda a uvidíme, jak to dopadne u soudu.

Měl by podle Vás rezignovat i pan Malík?

Já nejsem úplně zainteresovaný v tom, kdo měl jaké pravomoci a kdo o čem rozhodoval. Troufnu si říct, že asi dělat jako úplně hned nějaký řez by asi nebylo úplně rozumné, protože si myslím, že v tuhle chvíli, kdy není rozhodnuto o spoustě věcí, je potřeba, aby to někdo udělal a asi nejde lusknutím prstu zvolit nové vedení.

Jak probíhaly v poslední době tréninky?

Dělali jsme, co jsme mohli. Není to ideální, protože i když můžeme trénovat, tak prostě se nehrají zápasy, které prostě jsou vždycky takovým tím vrcholem toho trénování.

Teď jsme jenom trénovali, hráli tréninkové zápasy mezi sebou, což ten ligový zápas, při vší snaze, nenahradí. Takže teď jsme všichni ve velkém očekávání, jak to bude vypadat v ostrém zápase.

Kolikrát jste byl už testován?

Tak minimálně tolikrát, co jsme hráli zápasů a myslím si, že ještě něco mezi tím, takže možná tak dvanáctkrát, patnáctkrát.

Jak hodnotíte výkony týmů z České republiky v Evropské lize?

Výkony jsou takové nevyrovnané. Myslím si, že těch bodů mohlo být víc. Nechci říct, že je to nevýhoda, ale určitě je to ovlivněno tím, že naše týmy nemají takovou šířku kádru jako mají týmy, s kterými se potkávají a každá ta ztráta klíčových hráčů je znát.

Takže si myslím, že se s tím musíme smířit a ty mančafty musí i z těch těžkých situací vytěžit body, které přinesou koeficient a těm klubům samozřejmě peníze, a tím pádem peníze do českého fotbalu.

Co říkáte na to, že Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem odešli ze Slavie rovnou do Premier League?

Já si myslím, že to je skvělá vizitka toho, jak Slavia působila v Lize mistrů a ti hráči dlouhodobě prokazovali dobrou výkonnost. Skauti v Anglii by samozřejmě nekoupili někoho, kdo by se tam neprosadil a je jenom pro nás dobře, že se uvažuje i o dalších českých fotbalistech.

Kdo je Vaším trenérským vzorem?

Karel Brückner.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pan Horvát by o tlačence od Berbrových sudích mohl napsat Bestseler za ta léta v Plzni.Pan majitel Fačru v současné době na Lázeňském pobytu by mu zcela určitě několik bodů k záchraně v lize co by trenérovi Příbrami vykopal.Takhle se Horvátovi trenérské schopnosti nebudou rychle rozvíjet.Hrát 14 proti 11 je vždy mnohem jednoduší.Za posledních deset let jen namátkově s kým si Příbram totálně vytřela v boji o záchranu Znojmo,Olomouc,Brno atd.Suverénně nejslabší tým v lize z jistotou záchrany.Tento ročník snad Berbr nebude moci zařídit dle přání pana Rogoze či Starky no nechme se překvapit.No a když to nepůjde podle not,tak pomůže třeba Covid.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.