Spojte se s námi


Fortuna liga

Odchod ze Slavie Praha! Sešívaní se rozhodli prodat svého odchovance, který byl v klubu od roku 2013

Ze Slavie Praha odchází odchovanec klubu z Edenu, ten se může těšit na nové působiště. V sešívaném mančaftu působil od roku 2013, nyní se připravuje ve své fotbalové kariéře na zcela novou výzvu.

Publikováno

dne

Ze Slavie Praha odchází odchovanec klubu z Edenu, ten se může těšit na nové působiště. V sešívaném mančaftu působil od roku 2013, nyní se připravuje ve své fotbalové kariéře na zcela novou výzvu.

Kádr pražské Slavie opouští Jakub Kopáček. 21letý defenzivně laděný středopolař míří do druhé nejvyšší Fortuna národní ligy, kde bude oblékat dres jihočeského Táborska.

173 centimetrů vysoký slávistický záložník nastupuje nejčastěji ve středu pole. Zahraje však také na postu levého záložníka, vyžaduje-li to po něm trenér. Je tedy poměrně univerzální.

Kopáček začínal s fotbalem v Kolíně, kde působil od roku 2008 do roku 2013. Pak přestoupil do Slavie, kde tedy hrál až do dnešních dní, než byl prodán do druhé ligy.

Ve Slavii si v A-týmu nikdy nezahrál, nastupoval nejprve za mužstvo do 17 let, pak za výběr U-19. Od roku 2020 je stálým členem slávistického B-týmu.

V prvním týmu by to měl Kopáček s prosazením se velice těžké a dobře to ví. Proto nyní zvolil variantu přestoupit o ligu níže a poprat se o svou šanci v A-týmu Táborska.

Pro Jihočechy by mohl být dobrou posilou do středu pole. Kopáček má rozhodně potenciál k tomu, aby se ve Fortuna národní lize uchytil a časem se třeba i posunul výš.

Záloha slávistického A-mužstva je skutečně nabitá, tudy by cesta určitě nevedla. Hrají v ní fotbalisté jako Christos Zafeiris, Oscar Dorley, Lukáš Provod nebo třeba Jakub Hromada s Petrem Ševčíkem. Slavia navíc hledá nového záložníka.

Pro Kopáčka půjde o šanci zahrát si konečně někde v prvním mužstvu, protože doposud nebyl nikam vyslán ani na hostování. V Táborsku z něj mohou udělat jednoho z klíčových hráčů.

Zdroje: inFotbal, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené