Spojte se s námi


Fortuna liga

Odchod z Plzně! Viktoriány na poslední chvíli opouští gólman, na jaře bude chytat jinde

Bez služeb svého brankáře se bude muset na jaře obejít plzeňská Viktoria, kterou jeden z jejích gólmanů opouští. Jeho úkol v novém působišti bude znít jasně. Pomoct s návratem do nevyšší Fortuna ligy.

Publikováno

dne

Bez služeb svého brankáře se bude muset na jaře obejít plzeňská Viktoria, kterou jeden z jejích gólmanů opouští. Jeho úkol v novém působišti bude znít jasně. Pomoct s návratem do nevyšší Fortuna ligy.

Brankář Dominik Sváček bude z Viktorie Plzeň v jarní části ročníku hostovat v Brně, kterému se pokusí pomoct s postupem do nejvyšší domácí soutěže, kterou Jihomoravané vloni opustili.

„Potvrzeno! Gólman Dominik Sváček se stává součástí Zbrojovky. Přichází z Plzně na půlroční hostování s opcí,“ stojí na oficiálním účtu klubu na sociální síti X.

Sváček tedy bude moct v létě přestoupit do Brna natrvalo. „Jsem rád, že už je vše domluvené. Přišel jsem do Brna s cílem zabojovat o místo v sestavě a pomoci tak Zbrojovce vrátit se do první ligy,“ nechal se slyšet brankář.

Šestadvacetiletý fotbalista si v A-týmu Viktorie Plzeň připsal start v jediném ligovém utkání, a to v sezoně 2016/2017. Od té doby trpělivě čekal na svou šanci, která ale nepřišla.

Pouze v sezonách 2021/2022 a 2022/2023 hostoval Sváček ve slovenském Liptovském Mikuláši, kde si solidními výkony vybojoval místo brankářské jedničky týmu.

V probíhajícím ročníku nastoupil k 10 duelům za B-mužstvo Viktoriánů. Pokud se mu v Brně bude dařit, může poprvé v kariéře nadobro opustit Plzeň.

S ní je spjatý od útlého věku a je jejím odchovancem. Zbrojovka si nicméně Sváčka oťukávala již začátkem prosince, kdy byl gólman v klubu na testech.

V Plzni by se Sváček přes silnou brankářskou trojici Martin Jedlička, Viktor Baier a Marián Tvrdoň prosazoval jen stěží, a tak je jeho odchod na jižní Moravu pochopitelným krokem.

Zdroje: FC Zbrojovka Brno, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.