Spojte se s námi

Bundesliga

Odchod nebyl v plánu, Juventus byl můj život! Bonucci promluvil o angažmá v Berlíně a nominaci na Euro

Leonardo Bonucci na konci letního přestupového okna přestoupil z Juventusu do Unionu Berlín. Nyní šestatřicetiletý italský stoper přiznává, že opustit Turín rozhodně nebylo v jeho plánech. Co všechno rodák z Viterba prozradil v rozhovoru pro Kicker?

Publikováno

dne

Leonardo Bonucci na konci letního přestupového okna přestoupil z Juventusu do Unionu Berlín. Nyní šestatřicetiletý italský stoper přiznává, že opustit Turín rozhodně nebylo v jeho plánech. Co všechno rodák z Viterba prozradil v rozhovoru pro Kicker?

Bonucci 1. září letošního roku podruhé v kariéře opustil Juventus Turín. Součástí týmu už nicméně šestatřicetiletý italský stoper nebyl prakticky po konci minulé sezóny, když mu Massimiliano Allegri řekl, že s ním již nadále nepočítá.

Rodák z Viterba si tedy musel hledat nové angažmá, přičemž se v posledních týdnech rozhodl na svého bývalého zaměstnavatele podat žalobu.

Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali už v jednom z předchozích článků. Bonucci se zkrátka viděl, jak svou fotbalovou kariéru dohrává právě v dresu Juventusu. To se ale nakonec nejspíše nestane.

Nutno podotknout, Bonucci měl kromě Unionu Berlín i jiné možnosti. O jeho služby projevili zájem i v Itálii, včetně Lazia a Sampdorie Janov.

Italský reprezentant se ale rozhodl odejít do Německa, přičemž v rozhovoru pro deník Kicker vysvětluje své důvody, proč tak učinil.

Odchod z Itálie nebyl v plánu, Juventus byl můj život

„Abych byl zcela upřímný, odchod z Itálie nebyl v mých plánech. Juventus byl můj život. Myslel jsem si, že tam dohraju kariéru, ale teď o něm nechci mluvit,“ řekl Bonucci v onom rozhovoru pro Kicker.

„Chtěl jsem vystoupit ze své komfortní zóny, poznat novou kulturu, nový jazyk a životní styl. Chtěl jsem tuto zkušenost získat a nyní se na ni soustředím,“ popisuje podrobněji.

Bonucci promluvil také o rozdíl v pojetí hry. Zatímco v Serii A se mnohdy hrají spíše strategické šachy, Bundesliga je mnohem ofenzivnější a týmy se tlačí více dopředu.

„Přiznávám, že je velmi složité osvojit si jazyk, zatímco životní styl a dokonce i fotbal je úplně jiný. V Bundeslize se týmy tlačí více dopředu, takže musíme pokrýt prostor za obrannou linií. Když jsem přišel, řekl jsem trenérovi, že potřebuji 3-4 týdny, abych se dostal do formy, a už to skoro máme,“ vysvětluje stoper, který si v kariéře zahrál také za AC Milán.

Závěrem ještě dodává, že mluvil s trenérem národního týmu Lucianem Spallettim. A ten mu řekl, že pokud chce obléknout reprezentační dres, bude muset odehrát velkou porci zápasů. „Vím, že to bude těžké, ale mým hlavním cílem je být povolán na Euro,“ uzavřel Bonucci.

Zdroj: Bundesliga, Kicker, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené