Spojte se s námi


Fotbal

Obrovská rána pro Real Madrid. Thibaut Courtois opouštěl trénink v slzách a v tomto roce si už nejspíše nezachytá

Nová sezóna pomalu ale jistě klepe na dveře a konkrétně Real Madrid odehraje první utkání nového ročníku už tuto sobotu. V něm se bude muset obejít bez klíčové postavy.

Publikováno

dne

Nová sezóna pomalu ale jistě klepe na dveře a konkrétně Real Madrid odehraje první utkání nového ročníku už tuto sobotu. V něm se bude muset obejít bez klíčové postavy.

Už tento pátek se naplno rozeběhne nový ročník 2023/24. Fotbalisté Realu Madrid do něho vstoupí na půdě velmi nevyzpytatelného a neoblíbeného soupeře.

Do cesty se jim postaví Athletic Bilbao, proti kterému tak bude moct Carlo Ancelotti poprvé vyzkoušet nový systém a rozestavení, na jehož implementaci usilovně pracoval v průběhu předsezónní přípravy.

Italský trenér má s největší pravděpodobností rozmyšleno, v jaké sestavě do utkání vstoupí. Jak se ovšem zdá, tak bude muset provést minimálně jednu změnu.

Belgický brankář Thibaut Courtois si na tréninku přetrhl přední zkřížený vaz v levém koleni a bude muset podstoupit operaci, po které by mohl vynechat minimálně celý podzim.

Vedení Realu Madrid tak musí řešit opravdu velmi nepříjemnou situaci, protože nyní musí zvážit, zda dostane naprostou důvěru ukrajinský Andrij Lunin, nebo se na přestupovém trhu porozhlédne po možné náhradě, alespoň formou ročního hostování. V případě tak vážného poranění nemusí být vyloučeno, že přijde dokonce o celou sezonu.

Jednatřicetiletý brankář se v Realu Madrid vypracoval v nepostradatelnou postavu základní sestavy. Po nelehkých začátcích, kdy na něho fanoušci bílého baletu dokonce i pískali, se stal postavou, která svými zákroky dovedla Los Merengues k zisku spousty trofejí.

Courtois působí v Realu Madrid od roku 2018 a nyní měl začínat svou šestou sezonu na Santiago Bernabéu.

Během tohoto působení odchytal 230 utkání a získal osm trofejí a to včetně Ligy mistrů, na které má obří zásluhu. Byl to právě on, kdo svými zákroky přiváděl ve finálovém utkání střelce Liverpoolu k zoufalství.

Nyní bude velmi zajímavé sledovat, jak se situaci vedení klubu poradí. Pro Real Madrid se ovšem jedná o obrovský malér.

Zdroj: Real Madrid, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.