Spojte se s námi

Bundesliga

Obrovská posila pro lídra Bundesligy! Český gólový zabiják se vrátil k tréninku a vyhlíží návrat

Vedoucí tým německé 1. Bundesligy se možná již brzy může těšit na návrat klíčového útočníka. K tréninku se vrátil český reprezentační střelec, který do soutěžního utkání zasáhl naposledy v březnu.

Publikováno

dne

Vedoucí tým německé 1. Bundesligy se možná již brzy může těšit na návrat klíčového útočníka. K tréninku se vrátil český reprezentační střelec, který do soutěžního utkání zasáhl naposledy v březnu.

Bayer Leverkusen po šesti kolech poněkud překvapivě vede německou nejvyšší fotbalovou soutěž, další důvod k radosti může mít ambiciózní celek nyní. Hlásí totiž velkou posilu.

Ne že by snad podepsal nového hráče, těšit se však může na návrat českého kanonýra. Patrik Schick se totiž vrátil do tréninku se svými spoluhráči a vyhlíží svůj první start v letošní sezoně.

Trenér Leverkusenu Xabi Alonso se vyjádřil ve smyslu, že je velice rád, že Schick je zpět v tréninku a že je to důležité také pro samotného českého reprezentačního forvarda, aby nabral sebevědomí a zápasovou zátěž.

Schick řeší zdravotní trable prakticky celou kariéru. Po první snové sezoně v Leverkusenu přišel vloni útlum, který byl z velké části způsoben právě tím, že útočníka sužovala vleklá zranění.

Nyní je snad těžkým chvílím pro Patrika Schicka konec. Těžit z toho samozřejmě bude i národní tým, Jaroslav Šilhavý bude moct s vytáhlým hráčem počítat už na příštím reprezentačním srazu.

V říjnu se Šilhavého družina utká v kvalifikačním cyklu s Albánií a Faerskými ostrovy a Schick už by měl být u toho. A to je pro nároďák rozhodně velice pozitivní zpráva, neboť bývalý hráč AS Řím, Lipska nebo Sampdorie Janov je klíčovým mužem reprezentačního výběru.

V Leverkusenu působí vedle Schicka také dva další čeští hráči, kterými jsou další někdejší sparťané: útočník Adam Hložek a brankář Matěj Kovář, letní posila z věhlasného anglického Manchesteru United.

Xabi Alonso ovšem v tomto ročníku na české hráče zatím příliš nespoléhá. Kovář plní roli náhradního gólmana a Hložek se do utkání většinou dostává, na rozdíl od loňské sezony, pouze z lavičky.

Zdroje: inFotbal, Bundesliga

Reklama

Oblíbené