Spojte se s námi


Fotbal

Obří španělský talent, kterého chtěla Barcelona i Real, jde ve 21 letech nakonec do Saúdské Arábie

Tak tohle tu ještě nebylo. Do Saúdské Arábie prozatím odcházeli hráči spíše staršího věku, nebo po nepovedeném angažmá v Evropě. Gabri Veiga, obří španělský talent, měl ale ve 21 letech celou budoucnost před sebou.

Publikováno

dne

Tak tohle tu ještě nebylo. Do Saúdské Arábie prozatím odcházeli hráči spíše staršího věku, nebo po nepovedeném angažmá v Evropě. Gabri Veiga, obří španělský talent, měl ale ve 21 letech celou budoucnost před sebou.

Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Neymar, Sadio Mané, Riyad Mahrez či Fabinho. Co spojuje tyto hvězdy? V Evropě už vyhrály takřka vše, co se dalo, a tak na konec kariéry odešly do Saúdské Arábie pro luxusní plat.

Jenže ve 21 letech, když máte před sebou celou budoucnost a Španělsko vám leží u nohou? To je hodně smutné. Gabri Veiga prožil v minulé sezóně v dresu Celty Vigo vynikající ročník.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Šikovný záložník v 36 zápasech La Ligy nastřílel 11 gólů a přidal 4 asistence a značnou měrou pomohl Celtě k záchraně. Získal stříbrnou medaili se španělskou reprezentací na EURO U21, byl považovaný za jeden z největších talentů na pyrenejském poloostrově.

O talentovaného mladíka se dokonce zajímal i Real Madrid s Barcelonou, nakonec však oba celky chtěly nechat hráče rozvíjet jinde a přijít s nabídkou později. Proto se upekl přestupy Veigy do Neapole, kde by mohl dostat dostatek prostoru se ukázat.

Vše už bylo hotové, Fabrizio Romano k přestupu do Neapole hlásil své slavné „here we go“. Částka měla činit 30 milionů eur + 6 milionů eur v bonusech. V Itálii i Španělsku se transfer pokládal za hotový, zbýval jen podpis.

Jenže do celé situace se vložilo Al-Ahlí. Kouč Matthias Jaissle, který dříve vedl Salzburg, Veigu přesvědčil, aby odešel do Saúdské Arábie.

Španělský talent tak ve 21 letech rezignuje na slibně rozjetou evropskou kariéru a odchází za penězi do Saúdské Arábie. Velká škoda jeho potenciálu.

V Al-Ahlí se ale potká s několika hvězdnými spoluhráči. Narazí třeba na Edouarda Mendyho, Francka Kessiého, Allana Sainta-Maximina, Riyada Mahreze či Roberta Firmina.

Zdroj: Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.