Obránce Monaka neunesl vyloučení! Při odchodu ze hřiště si vylil zlost na monitoru VAR

V neděli se v rámci utkání 12. kola francouzské Ligue 1 utkalo Saint-Étienne s Monakem, přičemž hosté domů neodjížděli spokojeni. Jednak prohráli 1:0, ale také se museli smířit s červenou kartou pro obránce Rubena Aguilara. Ten sám příliš vyloučení neunesl a své nervy na uzdě a pod kontrolou udržet nedokázal.

Embed from Getty Images

Monako se minulou sezonu jen tak tak udrželo mezi elitou francouzského fotbalu. Bylo tak zřejmé, že v tomto ročníku si bude chtít počínat jinak, lépe. To se nedaří úplně podle představ. Knížecí klub sice není na sestupových pozicích, ale po dvanácti kolech být na 15. pozici se ziskem 15 bodů a náskokem tří bodů před kluby ze sestupového pásma? To zkrátka nikdo v Monaku nechce.

Je tedy jasné, že by tradiční celek rád vyhrával každé utkání, včetně toho nedělního, které se konalo na půdě Saint-Étienne. To se však nepodařilo. V 59. minutě vstřelil jediný gól zápasu právě hráč domácího celku. Pochopitelně tak po zbytek utkání šla na hráčích Monaka vidět jistá dávka frustrace.

Ta však vyvrcholila v nastavení utkání, především pak u jednoho jedince. Saint-Étienne šlo do protiútoku, který zastavil obránce Ruben Aguilar faulem. Naneštěstí byl posledním obráncem a bez faulu by šel útočící hráč sám na brankáře. Došlo tedy k červené kartě, která z tohoto pohledu byla poměrně jasná, třebaže se nejednalo o tvrdý zákrok.

Aguilar však situaci úplně neunesl a při odchodu ze hřiště si svou zlost vylil na monitoru, který je využíván ve spolupráci se systémem VAR. Incident byl naneštěstí pro obránce zachycen na kameru.

Nabízí se otázka, proč to schytal zrovna daný monitor. A potenciálně jasná je i odpověď. V podobné situaci jako Aguilar totiž na druhé situaci fauloval o něco dříve domácí hráč, konkrétně Wesley Fofana, který sice rovněž dostal červenou kartu. Ta ale byla po zásahu ze strany videorozhodčích stornována kvůli ofsajdovému postavení hráčů Monaka.

Přesto byla reakce nepřiměřená a dá se očekávat, že se Aguilar neobejde bez dodatečného trestu.

Aguilar působí v Monaku od léta, kdy přišel za něco málo přes 7 milionů euro z Montpellieru. Je spíše členem širšího kádru a tak mu tato situace v získání si pozice v základní sestavě příliš nepomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..