Spojte se s námi


Fotbal

Obhájci titulu z Itálie se na Euru budou muset obejít bez dvou stoperů. Koho trenér Spalletti zařadil do nominace?

Z pořádné facky se vzpamatovává trenér italské fotbalové reprezentace Luciano Spalletti. Z jeho původně třicetičlenného předběžného výběru vypadli hned dva stopeři, což je před závěrečným turnajem velká komplikace. Italský lodivod tak musel dodatečně povolat zadáka Juventusu Federica Gattiho.

Publikováno

dne

Z pořádné facky se vzpamatovává trenér italské fotbalové reprezentace Luciano Spalletti. Z jeho původně třicetičlenného předběžného výběru vypadli hned dva stopeři, což je před závěrečným turnajem velká komplikace. Italský lodivod tak musel dodatečně povolat zadáka Juventusu Federica Gattiho.

Z širšího kádru Itálie vypadl šestatřicetiletý stoper Interu Milán Francesco Acerbi, jehož do hry nepustí poraněné tříslo. Opora zadních řad Nerazzurri už se dokonce podrobila operaci. Acerbi letos patřil k jedním z nejlepších obránců Serie A a prokázal, že je platný i před soupeřovou brankou. V devětadvaceti ligových duelech vstřelil tři branky a na jednu nahrál.

Zkušený obránce měl patřit k základním stavebním kamenům zadních řad Azzurri, jeho místo však bude muset zaujmout někdo jiný. Dost možná se role lídra chopí jeho klubový spoluhráč Matteo Darmian, jenž však hrává více zprava.

Velkou ztrátou pak je pro Spallettiho družinu vážné zranění jednoho z největších talentů italského fotbalu Giorgia Scalviniho. Ten si v dohrávce 38. kola italské nejvyšší soutěže v duelu jeho Atalanty s Fiorentinou přetrhl kolenní vazy a budou delší dobu mimo. Scalvini letos s Atalantou vyhrál Evropskou ligu.

Pozvánky do reprezentace se tak dočkal pětadvacetiletý obránce Juventusu Turín Federico Gatti, jenž byl dodatečně povolán jako reakce na zranění dvou hráčů z jednoho postu. Gatti letos vstřelil čtyři branky, což je určitým příslibem. Směrem dozadu však jeho výkony byly poněkud slabší. Gatti si za své výkony v Serii A vysloužil známku 6,8.

Změna systému nesla ovoce, dojde ke změně?

Spalletti letos upustil od svého oblíbeného rozestavení 4-3-3, díky kterému vyhrál s Neapolí titul. V březnových přípravných zápasech začal sázet na tříobráncový systém, který nesl okamžitě ovoce a byly z toho dvě výhry. A to konkrétně 2:0 nad Ekvádorem a 2:1 nad Venezuelou. Dá se očekávat, že se rozestavení 3-4-2-1 bude držet i nadále.

Kdo nahradí Acerbiho se Scalvinim?

V jeho kádru stále disponuje řada kvalitních stoperů, jako například stálice Interu Milán Alessandro Bastoni, kometa letošního ročníku z Bologni Riccardo Calafiori či Alessandro Buongiorno, který se i přes působení v provinčním FC Turín objevil dokonce v jedné z nejlepších sestav sezony napříč TOP 5 soutěžemi.

Nesmíme zapomenout ani na již zmíněné Darmiana s Gattim, a v nominaci pak figuruje i Mancini z AS Řím. Překvapením by nebylo ani stažení kapitána Neapola Giovanni Di Lorenza na pozici pravého středního stopera.

Italům se tak cesta za obhajobou zkomplikovala, stále však disponují kvalitními hráči ve svém sledu. Dokáže i letos celek z apeninského poloostrova dokráčet až na vrchol?

Zdroj: Italská fotbalová reprezentace, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.