Spojte se s námi


Fotbal

O čem se špitá v Premier League: Polevuje Guardiola a jeho parta?

Konec listopadu a celý prosinec bývají nejnabitější zápasy pro anglické fotbalové týmy. V dalším díle týdenní rubriky, v níž rozebíráme aktuality z Premier League, se budeme věnovat aspirantům na ty nejvyšší příčky.

Publikováno

dne

Konec listopadu a celý prosinec bývají nejnabitější zápasy pro anglické fotbalové týmy. V dalším díle týdenní rubriky, v níž rozebíráme aktuality z Premier League, se budeme věnovat aspirantům na ty nejvyšší příčky.

Arsenal první, na titul ale nemá

Díky remíze Manchesteru City s Liverpoolem se na první příčku dostal Arsenal. Jeho fanoušci to ale na rozdíl od loňské sezóny příliš neslaví, výkonnostně jejich miláčci zůstávají za očekáváními. Na Brentfordu to o víkendu byla opět vydřená výhra o gól.

Minulou sezónu hrál Arsenal dlouho nejlepší fotbal v lize, soupeře porážel rozdílem dvou tří gólů. I letos vyhrává, je to ale obvykle po velké bitvě a ne zrovna pohledně. Tímto stylem v nabitém prosinci začne ztrácet a ve zbytku ročníku již nezabere.

Málokdo by si řekl, že bude tolik chybět Granit Xhaka. Není to však jen o něm, na výkonech Martina Odegaarda jsou znát četná zranění, ani zbytek ofenzivy zatím není ve stoprocentní formě. Pokud něco může sezónu zlomit, pak demolice Lens v Lize mistrů. 

Citizens bez motivace?

Manchester City ligu nevede i proto, že lacině ztrácí vyhrané zápasy. Před reprezentační pauzou měl načatou Chelsea, nyní Liverpool, obě utkání ale dotáhl pouze do remízy. To by se loni svěřencům Pepa Guardioly nestalo.

I sám trenér působí, jako by mu již neustálé vyhrávání domácí soutěže trochu zevšednělo. To se mu v předchozích ročnících nestávalo, vždy držel tým koncentrovaný na všechny trofeje, které byly ve hře. Manchester je stále největší favorit, musí se ale probrat a začít z tlaku přidávat zlomové góly, které zařídí vedení o dva góly. 

Ligové jaro spásou pro United

Manchester se v pátém hracím dni Ligy mistrů přiblížil vypadnutí již ve skupině, byť teoreticky ještě může jít dále i v Lize mistrů. Pokud to ale nevyjde a zbyde pouze liga, bude to z dlouhodobého hlediska možná dobře. Kádr Erika ten Haga totiž rozhodně není nafukovací.

O to více, že tři hráče v podstatě sám odstavil. Náhradníci se nezdají být dostatečně kvalitní, Anthony či Facundo Pellistri se hledají, Anthony Martial zahraje jeden dobrý zápas z pěti. V lize to navíc Red Devils zjevně jde, TOP 4 skrz Premier League nemusí být nereálná.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené