Spojte se s námi


Fotbal

O čem se špitá v Premier League: Klopp vytváří titulové prostředí, mladý Brighton i přes prohru bavil

Víkendové 14. kolo Premier League sotva skončilo a již v úterý startuje další. I naše týdenní série o dění v Anglii si zaslouží vložený článek, tentokrát nahlédneme do Liverpoolu, Brightonu a navštívíme i Birmingham.

Publikováno

dne

Víkendové 14. kolo Premier League sotva skončilo a již v úterý startuje další. I naše týdenní série o dění v Anglii si zaslouží vložený článek, tentokrát nahlédneme do Liverpoolu, Brightonu a navštívíme i Birmingham.

Reds s winning mentality

Vedeš, soupeř vyrovná, vedeš, on znovu vyrovná a pak dokonce v 80. minutě vývoj otočí. Hodit flintu do žita? U týmů Jürgena Kloppa tento termín nepoužívejte. Liverpool se doma proti Fulhamu v vzepřel a dal vzpomenout na obrat proti Barceloně.

Reds dokázali to stejné co před týdnem – vrátit se do na první pohled ztraceného zápasu. Možná ještě důležitější než obrat proti Fulhamu dvěma góly v rozmezí tří minut je remíza na Etihad. Ta dokazuje, že je Liverpool silný i mimo bouřlivý Anfield.

Vzhledem k tomu, jak lacino Citizens zahazují dobře rozehrané zápasy, i s ohledem na často nemastné výkony Arsenalu, každým týdnem rostou naděje Liverpoolu na titul. A to i díky zkušenostem Kloppa s náročností Premier League.

Reálná zkouška domácích mistrů

Aston Villa znovu zklamala mimo svou půdu, remíza 2:2 na Bournemouthu, přičemž Villans dvakrát prohrávali, je prostě od adepta na Ligu mistrů málo. Doma jako jediní neztratili ještě ani bod, přesto to stačí na pouhé čtvrté místo.

Pouze tři výhry z minulých 12 venkovních utkání jsou vykřičník, byť svěřence Unaie Emeryho čekají nyní jiné starosti. Mohou opět posunout šňůru 13 domácích ligových výher v řadě. A bude to opravdová zkouška – ve středu ve Villa Parku Manchester City, v sobotu pak Arsenal.

Úzký kádr Brightonu

Když unavený Brighton nastoupil na Chelsea s pěti hráči mladšími 22 let, přičemž čtyři z nich byli dokonce teenageři, málokdo věřil v body. Ty nakonec Seagulls opravdu nebrali, Jack Hinshelwood či Facundo Buonanotte ukázali, že nejsou pouhými talenty na vyplnění mezer v sestavě při absencích.

Brightonu na Stamford Bridge prohrála zápas absence Lewise Dunka, po ofenzivní stránce byli každopádně hosté zajímaví a při troše štěstí mohli klidně remizovat. V zimě bude i vzhledem k postupu do jarní části Evropské ligy potřeba posílit, avšak s rozumem. Mladí si prostor v tomto případě opravdu zaslouží.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené