Spojte se s námi


Fotbal

O čem se špitá v Premier League: Kandidát na postup do pohárů, Moyese zachraňuje kvalita kádru

Víkendové 26. kolo Premier League je minulostí, je čas na tradiční týdenní rubriku o dění na Britských ostrovech. Tentokrát se zaměříme na střed tabulky, konkrétně nakoukneme do Wolverhamptonu a krátce rozebereme o i West Ham.

Publikováno

dne

Víkendové 26. kolo Premier League je minulostí, je čas na tradiční týdenní rubriku o dění na Britských ostrovech. Tentokrát se zaměříme na střed tabulky, konkrétně nakoukneme do Wolverhamptonu a krátce rozebereme i West Ham.

S trenérem Julenem Lopeteguim se Wolverhampton rozešel pár dní před startem sezóny. Španělský manažer si totiž stěžoval na neaktivitu na přestupovém trhu. Nahradil ho Gary O’Neil a Wolves jsou po dvou třetinách sezóny osmí.

Naděje i díky dobrému koeficientu

O’Neil šel do ligy s nepoznaným kádrem, ale rychle si zvykl. Z Hwang Hee-chana udělal elitního útočníka, Matheus Cunha už není jen lídr, ale i gólový hráč. Uzdravil se mu Pedro Neto a uprostřed hřiště válí Mario Lemina.

O’Neil se ukázal již loni, když zachránil odepisovaný Bournemouth. Na jeho Wolves je specifické, že se dokáže herním stylem přizpůsobovat. Hráči vždy vědí, zda mají dominovat, nebo hrát na brejky. Více jim zjevně vyhovuje druhá varianta proti těžkým soupeřům.

Wolverhampton je aktuálně osmý, přičemž pokud Anglie udrží první místo koeficientu, tato pozice znamená kvalifikaci Konferenční ligy. Konkurence má svých problémů dost – Newcastle zranění, Brighton Evropskou ligu a Chelsea je mladá a nevyzpytatelná.

West Ham se nemůže nezlepšit

Uzdravil se Lucas Paqueta a z West Hamu šel opět strach již od základní sestavy. Přestože herní i výsledková stránka výkonů West Hamu byla v minulých týdnech na úrovni Championship, Brentford odjel z London Stadium s prohrou 2:4.

Trenér David Moyes měl v minulých týdnech hodně sebevědomá prohlášení, kvalita základní sestavy ale je na úrovni TOP 6. Zkušený manažer měl pravdu, že Hammers vytáhl mezi přední anglické kluby. Nyní má ale posílený kádr a fotbalisté jako Jarrod Bowen, Mohammed Kudus nebo James Ward-Prowse si nezaslouží hrát v defenzivním bloku.

Krásnou ukázkou Moyesova ničení hráčů byla závěrečná pondělní desetiminutovka. West Ham zalezl do vlastního vápna a s velkou dávkou štěstí ubránil výsledek 4:2. Nehnat se do útoku je jedna věc, Hammers ale brutálním zatažením sami dali soupeři možnost tlačit a dobývat. A nebýt Alphonse Areoly, mohlo to být drama.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.