Spojte se s námi


Fotbal

O čem se špitá v Premier League: Guardiola vygumován jako nikdy předtím, pravda o Hodgsonovi se ukazuje

Nabitý program anglické ligy si žádá druhý díl naší pravidelné rubriky v jednom týdnu. Po další ztrátě Manchesteru City zůstaneme i tentokrát u týmu Pepa Guardioly, nakoukneme však též do týmu Crystal Palace.

Publikováno

dne

Nabitý program anglické ligy si žádá druhý díl naší pravidelné rubriky v jednom týdnu. Po další ztrátě Manchesteru City zůstaneme i tentokrát u týmu Pepa Guardioly, nakoukneme však též do týmu Crystal Palace.

Emery je šéf

V minulých dílech jsme stále dokola obraceli neschopnost Manchesteru City rozhodnout zápas gólem, který by zařídil náskok dvou branek. Zmiňovali jsme nekoncentrovanost, nedostatečnou motivaci i vnitřní jistotu, že se těsné vedení nějak udrží.

Tentokrát to bylo však úplně jiné. Aston Villa nejenže Citizens porazila 1:0, ona je dokonce přehrála. Trefnější pojem je bez přehání zadupání do země, vždyť se Guardiolovi poprvé v trenérské kariéře stalo, že jeho tým v rámci ligy vystřelil jen dvakrát.

To se mu nestalo v barvách Citizens, Bayernu ani Barcelony. Stejně tak je negativním rekordem španělského kouče i 22 střeleckých pokusů soupeře. Stopka za žluté karty Jacka Grealishe a hlavně Rodriho byla znát, střed pole patřil jednoznačně Villans.

Byť Manchesteru chyběly opory, nelze nepochválit výkony Aston Villy. Guardiola je označil za kandidáty na titul, přinejmenším TOP 4 contenders to bezesporu jsou. Stačí se zamyslet, kdo po herní stránce naposledy takto přehrál Guardiolu. Mě nikdo nenapadá.

Hodgsonovo kouzlo mizí

Loni přišel, začal vyhrávat a pohodlně se zachránil. Přesto velká část fanouškovské základny Crystal Palace nebyla s trenérskou výměnou Roye Hodgsona za Patricka Vieiru spokojená. Byla to sázka na určitou záruku výsledků a krátkozrakost majitelů se ukazuje již po necelém roce.

Hodgson je suverénně nejstarší trenér Premier League, který má pověst legendy Eagles. V PL vždy dokázal vyhrávat zápasy s týmy zespod tabulky, i díky tomu pod ním Crystal Palace nikdy nehrálo o záchranu. Z londýnského týmu je klasický klub středu tabulky.

Od listopadové reprezentační pauzy však prohry s Lutonem a Bournemouthem, remíza proti West Hamu a mizerné výkony. Eagles mají jediné štěstí, že je letos trojice nováčků suverénně nejhorší. Sedmibodový náskok na pásmo sestupu je pohodlný, trenérskou otázku je však na čase řešit. S Michaelem Olisem Eberechi Ezem a celkově kvalitním kádrem se dá hrát modernější fotbal.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené