Spojte se s námi


Fotbal

O čem se špitá v Premier League: Citizens si hází klacky pod nohy, nová strategie Southampton je tah ze zoufalství

Proč nebyl ze strany Manchesteru City moudrý tah zbavit se minimálně do léta Joaa Cancela? Ve třetím díle nové týdenní rubriky, v níž rozebíráme zajímavosti ze světa anglického fotbalu, vedle Manchesteru krátce zabředneme i do sestupových vod…

Publikováno

dne

Proč nebyl ze strany Manchesteru City moudrý tah zbavit se minimálně do léta Joaa Cancela? Ve třetím díle nové týdenní rubriky, v níž rozebíráme zajímavosti ze světa anglického fotbalu, vedle Manchesteru krátce zabředneme i do sestupových vod, konkrétně se podíváme do Southamptonu a Leedsu.

Citizens se o titul připravují sami

Arsenal ztratí, Manchester City den nebo týden poté taky. Vzhledem k aktuální atmosféře v táborech obou kandidátů na titul se nabízí věta „Všechny cesty mistrovského titulu vedou do Londýna.“

Je skoro až neuvěřitelné, jak Pep Guardiola s neuvěřitelně silným kádrem nezvládá klíčové momenty. Přitom mu z lavičky chodí do hry Julian Alvarez, Phil Foden a podobná TOP jména. Modrobílým ale jednoduše chybí týmový duch, což přiznal i sám trenér.

Atmosféře nepřidala ani kauza kolem Joaa Cancela, kterého sice solidně nahrazuje Rico Lewis, avšak to je čerstvě osmnáctiletý hráč, kterému se nevyhnou výpadky formy. Navíc Cancelo hrál spíše na levé straně.

Nalevo tak zbývá pouze Nathan Aké, což je primárně stoper a na beka nemá ofenzivní kvality. Puštění Cancela tak může na pár týdnů uvolnit atmosféru v kabině, v nabitém programu se ale začne projevovat, že Manchester pustil hráče, který měl z posledních dvou výborných let špatné tři měsíce.

Je čas měnit Leeds?

Leeds po sérii sedmi ligových kol bez výhry vyhodil Jesseho Marsche. Tento tah je zajímavý zvláště z toho důvodu, že si v zimě přivedl další a poměrně drahé posily. A The Whites nehráli špatný fotbal, pouze chyběl klid v koncovce.

Leeds se zatím marně snaží přivést náhradu, první volba Carlos Corberán prodloužila ve West Bromwichi a nabízí se úvaha, zda byl na vyhazov Marsche čas. Přeci jen si přivedl tři americké krajany a několik hráčů ze Salzburgu, který v minulosti vedl. Uvidíme, jak se s kádrem popere jeho nástupce.

Cesta peněz Southamptonu nepomůže a nevyhovuje

Southampton o víkendu opět prohrál a jeho manko na dně tabulky nadále narůstá. Vedení klubu v zimě sáhlo k netradičnímu kroku, investovalo 58 milionů euro do nových hráčů. Více utratil jen Arsenal a nedostižná Chelsea.

A svatým mohutné posílení neprospívá. Rázem část jádra týmu sedí na lavičce a hře chybí bojovnost srdcem. V minulých letech se Southampton boji o přežití do posledních kol vyhl, letos bude rád, když je konci sezóny ještě bude mít šanci na záchranu.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.